Reklama

​Niemodne trendy w makijażu. Postarzają o kilka lat

Trendy w makijażu zmieniają się coraz szybciej. Wiele makijażowych hitów już dawno przeminęło. Niemodne trendy w makijażu mogą dodać nam lat, więc warto z nich zrezygnować.

Niemodne trendy w makijażu: Podkład

Odpowiednie dobranie odcienia podkładu do karnacji nie jest proste. Wiele marek ma niewielki wybór kolorystyczny, gdy chodzi o podkłady. W modzie jeszcze do niedawna były matowe podkłady i te o średnim lub mocnym kryciu. Obecnie jest to jeden na najbardziej niemodnych trendów w makijażu, ponieważ na topie jest rozświetlony i lekki make-up. Warto sięgać po kremy BB i podkłady z satynowym lub mokrym efektem wykończenia. Mat sprawi, że uzyskamy efekt maski, który podkreśla zmarszczki i wygląda nienaturalnie.

Niemodne trendy w makijażu: Brwi

Niegdyś w modzie były cienkie brwi, które przypominały wąskie kreseczki. Ten niemodny trend w makijażu został wyparty przez naturalne i szerokie brwi. Cienkie brwi prezentowały się najczęściej nieproporcjonalnie względem reszty twarzy, co wyglądało nieestetycznie, a nawet komicznie.

Drugim niemodnym trendem w makijażu brwi jest zbyt mocne podkreślenie ich kolorem. Nie należy malować brwi zbyt ciemnym kolorem, ponieważ będą one przerysowane. Dzięki temu będą wyglądały bardzo nienaturalnie i kiczowato, a w dodatku dodadzą nam lat. Takie brwi także optycznie poszerzają twarz.

Reklama

Niemodne trendy w makijażu: Rzęsy

Rzęsy są jednym z ważniejszych elementów w codziennym makijażu. Jeszcze do niedawna w modzie były gęste i długie rzęsy, lecz obecnie popularny jest ich naturalny wygląd. Nawet sztuczne rzęsy raczej dopasowywane są tak, by wyglądem, jak najbardziej przypominały prawdziwe.

Ten niemodny trend w makijażu może mocno postarzać i nadawać karykaturalnego wyglądu, zamiast podkreślić urodę. Oprawa oka wygląda wtedy na ciężką, a oczy zdają się zmęczone.

Zobacz także:

Makijaż permanentny brwi. To warto wiedzieć przed

Adele bez makijażu! Czy zachwyca w naturalnej wersji?

Glazed, czyli najnowszy trend w makijażu oczu

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: makijaż | trendy w makijażu | błędy w makijażu
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy