Reklama

Reklama

Niepotrzebne włoski

Pozbądźmy się ich bez bólu.

Pachy i bikini

Owłosienia z tych okolic najlepiej pozbyć się za pomocą kremu do depilacji. Usuwa je szybko i bezboleśnie. Wybierajmy jednak preparaty sprawdzonych marek i nie przedłużajmy czasu ich działania, aby nie doszło do podrażnienia skóry. Przed zabiegiem wykonajmy próbę, by sprawdzić, czy nie mamy uczulenia na krem. Podczas nakładania unikajmy kontaktu z błonami śluzowymi (okolice bikini).

Regularne brwi

Nadanie brwiom ładnej linii sprawi, że twarz będzie wyglądała młodziej. Pierwszy raz warto zrobić to w salonie, ponieważ kosmetyczka dobierze idealną linię do naszej urody. Potem wystarczy tylko usuwać odrastające włoski pęsetą. Najlepiej robić to po ciepłej kąpieli lub parówce twarzy. Skóra jest wtedy rozpulchniona i wyrywanie nie boli. Usuwajmy włoski zgodnie z kierunkiem ich wzrostu. Aby szybko zlikwidować zaczerwienienie po depilacji, przyłóżmy do łuku brwiowego kostkę lodu owiniętą w chusteczkę. Nie trzymajmy jej zbyt długo, aby nie odmrozić skóry.

Reklama

Stop podrażnieniom

Każdy sposób usuwania włosków może spowodować zaczerwienienie i pieczenie skóry. Nawet golenie bywa przyczyną podrażnienia. Aby temu zapobiec, po zabiegu posmarujmy wydepilowane miejsce olejkiem. Często jest dołączony do preparatu usuwającego owłosienie. Pachy oraz okolice bikini można zapudrować talkiem dla dzieci lub zasypką Alantan. Powstrzymajmy się też od używania dezodorantów przez kilka godzin po goleniu lub depilacji pach.

Gładkie nogi

Najczęściej je golimy lub usuwamy włoski elektrycznym depilatorem. Takie zabiegi dają jednak krótkotrwały efekt. Aby dłużej cieszyć się gładkimi łydkami, wypróbujmy depilację pastą cukrową. Wymieszajmy szklankę cukru z 1/2 szklanki wody i 1/2 szklanki soku z cytryny. Podgrzewajmy wszystkie składniki przez pół godziny. Mieszajmy od czasu do czasu. Wystudzoną masę ugniećmy w dłoniach i rozprowadźmy na skórze. Gdy zastygnie, zerwijmy ją zgodnie z kierunkiem rośnięcia włosków.

Bez szpecącego wąsika

Pojedyncze ciemne włoski znad górnej wargi najlepiej usuwać pęsetą. Gdy jest ich więcej, użyjmy plastrów z woskiem. Dzięki nim skóra pozostanie gładka przez kilka tygodni. Trzeba ją jednak pudrować lub pokrywać fluidem, ponieważ plastry usuwają wszystkie włoski, także jasne, i skóra może błyszczeć. Lepszy efekt uzyskamy dzięki depilacji laserowej. Promienie niszczą tylko ciemne owłosienie i skóra wygląda naturalnie. Zabieg taki jest jednak dość drogi i trzeba go powtarzać kilka razy. Jeśli zdecydujemy się na laser, przed wizytą w gabinecie nie opalajmy się i nie używajmy.

Odrastanie spowolnione

Aby jak najdłużej cieszyć się gładką skórą, nie wystarczy wybrać odpowiedni sposób depilacji. Nadmierne owłosienie nóg czy wąsik u pań bywają skutkiem spadku poziomu estrogenów w okresie menopauzy. Jedzmy więc rośliny strączkowe (soję, fasolę, groch), które zawierają fitoestrogeny, naturalny odpowiednik estrogenu. Jeśli to nie pomoże, wybierzmy się do lekarza. Obfite owłosienie u kobiet może być bowiem objawem hirsutyzmu, czyli podwyższonego poziomu męskich hormonów. Ich nadmiar to najczęściej efekt nieprawidłowej pracy jajników i nadnerczy. Przyczyniać się do tego może również zażywanie niektórych leków.


Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy