Reklama

Reklama

Nieproszony gość

​Dla osób, które na działkę jeżdżą tylko w weekendy, dużym problemem są bezpańskie koty. A dokładniej ich odchody. Oto skuteczne sposoby, które nie wyrządzą zwierzakom krzywdy

Zapach moczu kocurów na werandzie jest nie do zniesienia. Oto sposoby na to, by koty omijały działkę albo konkretne miejsca. 

Lawenda i olejek lawendowy

Zwierzęta nie cierpią tego zapachu, choć dla nas jest bardzo przyjemny. Posadź lawendę wokół domu lub miejsc, gdzie przychodzą koty. Najsilniej pachnące odmiany tych krzewinek to "Dentata" albo "Ellagance Purple". Możesz też spryskać werandę olejkiem rozcieńczonym wodą (w proporcji 1:10). Na bazie olejku lawendowego produkowane są też preparaty odstraszające koty, psy i krety.

Dźwiękowe odstraszacze solarne 

Reklama

Urządzenia te emitują silne ultradźwięki i wysyłają sygnały świetlne (błyskowe), które odstraszają zwierzęta. Mają czujnik ruchu, który aktywuje urządzenie. Zasilają je baterie słoneczne.

Spreje odstraszające też można wykorzystać jeżeli będziemy chcieli zdystansować się od kociego współlokatora na działce. Nie zapominajmy, że życie w symbiozie z kotami ma wiele korzyści, ale szalę należy ocenić indywidualnie. 

Zobacz także: 


Świat & Ludzie
Dowiedz się więcej na temat: koty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy