Reklama

Nigdy nie myje lodówki, a ma ją zawsze czystą. Jak to robi?

Lodówka to jedno z tych miejsc w domu, które powinny lśnić nienaganną czystością, ponieważ to w niej przechowujemy żywność. Jednak jest to też miejsce, którego czyszczenie jest kłopotliwe i często odkładane na później. Jak ułatwić sobie zadanie?


Nowoczesne lodówki wyposażone są w systemy, które zapobiegają osadzaniu szronu i dlatego nie wymagają tak częstego rozmrażania. Jednak ślady i wycieki z przechowywanych produktów wciąż są wyzwaniem dla osób chcących utrzymać lodówkę w nienagannej czystości. Te organiczne zanieczyszczenia to doskonała pożywka dla bakterii i pleśni, które mogą się rozwijać w wilgotnym środowisku lodówki.

Sprytne gospodynie, które chcą ułatwić sobie zadanie utrzymania lodówki w czystości, stosują prosty trik. Umyte półki zawijają w plastikową folię. Zanieczyszczenia osiadają na folii, a tę można następnie szybko wymienić.

Reklama

Taki sposób kosztuje grosze, a pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Kto uważa, że takie rozwiązanie jest również zbyt kłopotliwe, może zastosować specjalne maty do lodówek. Niektóre z nich mają właściwości antypleśniowe i antybakteryjne, dzięki czemu pozwalają na dłuższe przechowywanie produktów.

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy