Nocny patrol dla skóry

Po ciężkim dniu potrzebujemy odpoczynku, by nabrać nowych sił na nadchodzący dzień. To samo dotyczy naszej cery: noc to dla niej czas regeneracji. Warto wspomóc ją w tym zadaniu.

Ty śpisz, a one pracują
Ty śpisz, a one pracują123RF/PICSEL

Wzmocnienie dla wrażliwych naczynek

Delikatna i skłonna do zaczerwienień cera w ciągu dnia jest wystawiana na wyjątkowo ciężką próbę. Dobry kosmetyk pomoże jej naprawić uszkodzenia.

Pieczenie, swędzenie, tzw. "pajączki", czyli drobne czerwone żyłki na skórze. Te nieprzyjemne objawy zna każda pani, która ma problem z naczynkami lub skłonność do trądziku różowatego.

Wieczorną pielęgnację zacznij od zmycia makijażu łagodnym płynem micelarnym, niwelującym zaczerwienienia. Stosuj produkty przeznaczone specjalnie do tego rodzaju skóry, inne mogłyby cię podrażniać.

Na noc użyj kremu ze składnikami uszczelniającymi naczynka: arniką górską, kasztanowcem, witaminą K. Działają one przeciwobrzękowo i ściągająco. Zwróć też uwagę na rutynę. Wzmacnia ona kruche naczynka, zmniejszając zaczerwienienia.

Dobra pora na walkę z niedoskonałościami

Martwią cię widoczne na skórze przebarwienia? Gdy ty śpisz, ona próbuje się ich pozbyć. Pomóż jej w tym!

Usunięcie szpecących, nieestetycznych przebarwień wymaga kompleksowego działania: stosowania preparatów złuszczających, jak i rozjaśniających.

Sięgaj po kremy i serum z kwasem fitowym czy kojowym oraz witaminą C, znaną ze swoich właściwości wybielających. Innym składnikiem redukującym przebarwienia jest retinol. Jeśli masz cerę o ziemistym odcieniu, ta substancja ją odświeży.

Zanim położysz się spać, nie zapominaj o dokładnym oczyszczeniu skóry. Wybierz odpowiedni preparat, np. żel peelingujący z kwasami złuszczającymi (owocowe, AHA). Taka forma pielęgnacji przygotuje skórę na przyjęcie składników rozjaśniających w kremie.

Oprócz kosmetyków na całą twarz warto też postawić na produkty do stosowania punktowego. Zadziałają one tam, gdzie jest to naprawdę potrzebne. Nanoś je również na drobne plamki na dekolcie i skórze dłoni.

Na ratunek spragnionej cerze

Gdy na zewnątrz zimno, a w pomieszczeniach sucho - skóra jest szczególnie narażona na utratę wody. Oznaki starzenia stają się wtedy bardziej widoczne.

Nocny odpoczynek to idealna pora, by dać skórze pić. Jeśli jest ona dodatkowo wrażliwa, "nakarm ją" składnikami odżywczymi i natłuszczającymi.

O natłuszczenie cery, a tym samym zapobieganie utracie wody, najlepiej zadbają zawarte w kosmetykach na noc oleje roślinne, bogate w kwasy omega-3 i omega- 6, np. olej z wiesiołka, olej arganowy czy masło shea. Odbudowany dzięki nim naturalny płaszcz lipidowy skóry łatwiej będzie mógł sprostać wyzwaniom kolejnego dnia. Intensywne nawilżenie zapewni też kwas hialuronowy. Jednocześnie wypełni on ewentualne zmarszczki, zmniejszając ich widoczność.

Wieczorem oprócz kremu warto nakładać też serum lub ampułki. Kosmetyki w tej formie są bardziej skoncentrowane i mają silniejsze działanie.

Skóra wokół oczu jest szczególnie wrażliwa i podatna na przesuszenie. Każdego wieczoru stosuj więc specjalny krem przeznaczony właśnie do tych delikatnych partii twarzy.

Na Żywo
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas