Reklama

Reklama

Odmładzaj się chłodem

Chociaż kontakt z chłodem nie kojarzy się dobrze, to ma działanie superodmładzające. A do tego dodaje energii na cały dzień.

Wystarczy codzienny poranny prysznic w wodzie  o temperaturze 20-30°C czy kilkuminutowy masaż kostkami lodu. Dwa razy w tygodniu zrób zimny okład. I już po miesiącu zobaczysz, że to działa!

Zimne okłady ujędrniajace skórę

Wymieszaj w miseczce 5 łyżek wody różanej, po 2 łyżeczki soku z cytryny i mleczka kokosowego. Włóż do lodówki na kwadrans. Zamocz w płynie ręcznik papierowy i nałóż na oczyszczoną cerę. Pozostaw na około 15 minut, po czym  zdejmij okład i wklep resztki mikstury.

Łyżeczkę sproszkowanego imbiru wymieszaj z 1/2 szklanki zimnej wody mineralnej. Zamocz w płynie ręcznik papierowy i przyłóż do oczyszczonej skóry twarzy na 5 minut. Potem przemyj ją wodą.

Reklama

Masaż ciała kostkami lodu

Włóż kilka kostek lodu do foliowego woreczka lub, jeśli masz mniejszą tolerancję na zimno, owiń je w cienką ściereczkę. Masaż lodowy zacznij od stóp, kieruj się ku górze ciała. Może trwać dłużej w newralgicznych miejscach, jak uda, pośladki  czy brzuch. Ruchy powinny być okrężne i delikatne. Nie przykładaj lodu w jednym miejscu na dłużej. Masaż wykonuj maksymalnie 10-15 minut.

Masaż punktu Feng Fu odmładza organizm i skórę. Znajduje się z tyłu na szyi u podstawy czaszki. Codziennie rano lub wieczorem przyłóż w tym miejscu kostkę lodu i przez 2 minuty wykonuj okrężne ruchy.

Chłodny prysznic

 Poprawia ukrwienie skóry, sprawia, że staje się bardziej jędrna i sprężysta. Ponadto chłodna woda nie pozbawia skóry naturalnych substancji natłuszczających.

Najpierw wejdź pod ciepłą wodę i umyj się tak, jak zwykle,  a dopiero na koniec stopniowo zmieniaj wodę na coraz chłodniejszą. Z czasem skracaj czas mycia w ciepłej wodzie, a wydłużaj w chłodnej. Ciało polewaj od dołu, kierując się ku górze.

Życie na gorąco

Reklama

Reklama

Reklama