Reklama

Reklama

Odwrócone kocie oko to makijażowy hit. Trend podbija sieć!

Kocie oko to ponadczasowy trend w makijażu, który przypadł do gustu wielu kobietom. Mimo że momentami może sprawiać lekkie trudności, to wystarczy kilka prób, by dojść do wprawy. Obecnie media społecznościowe podbija odwrócone kocie oko. Jak wykonać taki makijaż?

Kocie oko to ponadczasowy trend, który zaraz po czerwonej szmince jest najczęściej wykorzystywany do podkreślenia urody. Nic dziwnego, ze wiele kobiet decyduje się na ten element w makijażu. Jest zarazem klasyczny, uwodzicielski i zmysłowy. 

Jak wykonać odwrócone kocie oko?

Coraz większą popularność zdobywa odwrócone kocie oko. Ten makijaż to hit mediów społecznościowych, a wykonanie go jest podobnie proste jak klasyczne kocie oko. 

W tym przypadku skupiamy się jedynie na dolnej powiece. To właśnie na niej należy narysować wyciągniętą kreskę. Ponadto odwrócone kocie oko zakłada, że górna powieka jest praktycznie nietknięta. 

Reklama

Niektóre kobiety lekko podkreślają ją cieniem lub delikatną kredką, jednak odwrócone kocie oko w całości powinno być skoncentrowane na dolnej powiece.

Należy wspomnieć, że kreska nie musi być czarna. Podczas wykonywania odwróconego kociego oka można zaszaleć z kolorami i wybrać taki, który najbardziej się nam podoba. Warto też skupiać się na odcieniach, które dokładnie podkreślą kolor naszych oczu.  

Czytaj więcej:

Te składniki kosmetyków mają fatalną reputację. Czy słusznie?

Tak ochronisz skórę przed szkodliwym działaniem smogu i niebieskiego światła

Ekspertka podpowiada, jak dbać o rzęsy, aby stały się gęste i długie

Zobacz także:

Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: kocie oko | odwrócone kocie oko | makijaż oka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy