Reklama

Paznokcie jak biżuteria

Teraz najmodniejszy manikiur jest niezwykle ozdobny i efektowny. Bez problemu zrobisz go sama w domu.

Najnowsze trendy w manikiurze

Piasek brokatowy to lakier, który po pomalowaniu i wyschnięciu tworzy na płytce paznokcia wyczuwalną, szorstką fakturę. Tego typu lakiery mają imitować piasek lub cukrową posypkę. Ale nie wszystkie lakiery piaskowe są takie same. Znajdziesz wśród nich takie, które mają bardzo delikatną, matową, ledwie wyczuwalną fakturę oraz takie, które "napakowane" są brokatem i pięknie się mienią.

Pyłek z efektem perłowych paznokci - dzięki niemu paznokcie zyskają oryginalny blask. Powłoka, która powstaje po jego nałożeniu imituje poświatę prawdziwej perły. Pyłek nakłada się na pomalowane paznokcie. Najlepszy efekt uzyskasz, nakładając pyłek na pastelową emalię.

Reklama

Efekt tłuczonego szkła uzyskasz przyklejając na pomalowane już na ciemny kolor paznokcie naklejki z folii holograficznej (3-6 zł za opakowanie).

Metaliczny połysk płytek

Metaliczne paznokcie wyglądają jak folia! Najmodniejszym odcieniem jest teraz srebro wyglądające jak cieknąca lawa. Najtrwalszy jest (trzyma się przynajmniej dwa tygodnie) metal mani, czyli nałożenie na lakier błyszczących pyłków i utrwalenie manikiuru lampą (w salonach). Masz także do dyspozycji naklejki - to tańsza wersja, ale równie efektowna.

Cyrkonie, sztrasy, koraliki

To już klasyka w zdobieniu paznokci. Ozdoby można kupić w drogeriach. Do niektórych dołączony jest specjalny klej, ale specjalistki radzą, by cyrkonie, sztrasy, koraliki i diamenciki przyklejać na mokry lakier. Trzymają się tak samo długo jak przyklejane na klej, ale klej może zniszczyć płytkę. Czasem złapie za mocno i podczas ściągania ozdób potrafi pozadzierać paznokieć albo pozostawia przebarwienia.

Świat & Ludzie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy