Reklama

Peeling kawowy: Sposób nie tylko na cellulit

Peeling kawowy można w prosty sposób zrobić w domowym zaciszu. Sprawdzi się do twarzy oraz całego ciała. Można go przygotować na bazie oleju kokosowego lub oliwy z oliwek. Jak działa peeling kawowy?

Dlaczego warto stosować peeling kawowy?

Na drogeryjnych półkach można znaleźć gotowe peelingi kawowe. Jednak zaletą przygotowanego peelingu w domu jest pełna świadomość tego, z czego składa się mieszanka. 

Głównym zadaniem peelingu jest wygładzenie skóry poprzez pozbycie się martwego naskórka. Wpływa to na poprawę wyglądu cery. Staje się ona rozświetlona, bez oznak zmęczenia. 

Za sprawą kofeiny zawartej w kawie można ujędrnić oraz poprawić koloryt skóry, a także pozbyć się cellulitu. Uznaje się, że peeling kawowy wpływa na redukcję przebarwień. 

Kofeina to źródło przeciwutleniaczy, które neutralizują wolne rodniki. W ten sposób opóźniają procesy starzenia skóry. W dodatku peeling kawowy pobudza krążenie.

Reklama

Kto nie powinien stosować peelingu kawowego?

Peeling kawowy jest odradzany osobom, które borykają się z problemem pękających naczynek lub ich skóra jest delikatna i wrażliwa. Ponadto peeling kawowy nie jest odpowiedni dla osób z cerą trądzikową.

Jak przygotować peeling kawowy?

Przygotowanie peelingu kawowego jest bardzo proste. Potrzebujemy tylko dwóch składników, czyli fusów po kawie oraz oliwy z oliwek. Pięć łyżeczek fusów należy zalać ośmioma łyżeczkami oliwy i dokładnie wymieszać. Mieszanka jest gotowa do użycia. 

Na wilgotnej twarzy rozprowadzamy peeling kawowy kolistymi ruchami, a później spłukujemy ciepłą wodą. 

Tak przygotowany peeling stosuje się również do ciała. W tym celu można go połączyć z żelem pod prysznic lub aplikować tylko oliwę z oliwek wymieszaną z kawą. Peeling kawowy najlepiej stosować dwa razy w tygodniu. 

Domowy peeling kawowy do ciała można wzbogacić w cukier lub cynamon. Po zastosowaniu peelingu kawowego skórę warto nawilżyć ulubionym balsamem. 

Czytaj więcej:

Oczyszczanie twarzy olejami: Jak to robić?

Olejek różany i jego właściwości

Lifting i laminacja rzęs: Na czym polega zabieg?

Zobacz także:

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy