Piękne piersi w każdym wieku

Wielkość biustu zależy przede wszystkim od genów. Ale już na jego kształt i jędrność pracujemy same.

 
 © Panthermedia
Gdy sylwetka jest wyprostowana, nawet niezbyt jędrny biust dobrze wygląda
 © Panthermedia

Nie tylko krem

1. Bez odpowiedniej pielęgnacji skóra, która podtrzymuje tkankę piersiową, wiotczeje i biust opada. Dlatego dwa razy dziennie, zawsze po kąpieli, warto stosować krem, żel czy balsam do biustu.

2. Skóra na biuście potrzebuje także systematycznego peelingowania drobnoziarnistymi, delikatnymi preparatami.

3. Napięcie skóry na piersiach poprawi masaż strumieniem wody, ciepłym i chłodnym - na zmianę.

Uwaga: rozstępy

1. Najczęściej pojawiają się w ciąży lub po okresie karmienia. Wtedy piersi znacznie się powiększają, a skóra nie jest w stanie się tak szybko rozciągnąć.

2. Rozstępom można zapobiegać, np. używając preparatów poprawiających elastyczność skóry. Jeśli mimo się pojawią, warto sięgnąć po środki, dzięki którym staną się mniej widoczne.

3. Dobrym sposobem na rozstępy jest masaż. Dzięki niemu poprawia się mikrokrążenie oraz zwiększa jędrność i sprężystość skóry.

Jak wybrać biustonosz?

1. Najważniejsze to nie nosić staników o zbyt małych miseczkach. Mogą być przyczyną deformacji piersi.

2. Błędem jest przy kupowaniu kierowanie się wyłącznie rozmiarem biustu. Biustonosz trzeba przymierzyć. Przy wyborze fasonu warto poprosić o pomoc ekspedientkę.

3. Staniki dość szybko się zużywają. Po kilku miesiącach noszenia nie podtrzymują już tak dobrze biustu jak na początku. Jeśli ramiączka są rozciągnięte, to znak,

że czas zamienić biustonosz na nowy.

Wzmocnij mięśnie

1. Gdy sylwetka jest wyprostowana, nawet niezbyt jędrny biust dobrze wygląda. Garbiąc się, pozwalamy piersiom opaść. Dlatego warto dbać o prawidłową postawę: głowa powinna być wysoko uniesiona, łopatki ściągnięte, pośladki napięte, a brzuch wciągnięty.

2. Im mocniejsze mięśnie klatki piersiowej, tym łatwiej zachować odpowiednią postawę. A najlepszym sposobem na wzmocnienie tych mięśni jest gimnastyka.

3. Specjaliści polecają również pływanie, jogę oraz zajęcia na siłowni.

Życie na gorąco 25/2011

Życie na gorąco
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas