Reklama

Piękne storczyki

Wyrzucamy je po tym, jak stracą kwiaty. Nawet nie znając się na ich uprawie, możemy namówić je, żeby znów zakwitły.

Podlewanie


Kwitnące storczyki należy podlewać przez dwa pierwsze tygodnie wodą z odżywką dla nich przeznaczoną. Potem mniej obficie i bez odżywki. Zawsze odlewamy wodę, której roślina nie pochłonie, bo jeśli korzenie pozostaną w niej - zgniją. Dobre są kilkuminutowe kąpiele wodne, po których odlewamy całą wodę. 

Umiejętne podcinanie


Jest bardzo proste, jeśli będziemy trzymać się zasady: zawsze nad trzecim oczkiem. Jeśli nasz storczyk kwitnie, sprawdzamy, gdzie na pędzie rośnie pąk. Gdy pojawił się tuż pod pierwszym kwiatem, po przekwitnieniu przycinamy tam. To może spowodować wypuszczenie nowych pędów, które wkrótce pokryją się kwiatami.

Reklama

Temperatura


Umiejętnie regulowana spowoduje, że orchidea będzie chciała znowu zakwitnąć. W dzień podnosimy, a w nocy obniżamy. Najłatwiej jest po prostu przenosić doniczkę w cieplejsze i chłodniejsze miejsca.

Odpowiednie podłoże


Jeśli jest zbyt luźne i przepuszczalne wymieniamy je po przekwitnięciu kwiatów. Nie trzeba go kupować. Wystarczy uprażyć mieszankę łupin po laskowych i ziemnych orzechach, dodać korę - może być świerkowa, ale dobrze wygotowana - domieszać keramzyt, węgiel drzewny i styropian.

Rewia
Dowiedz się więcej na temat: Storczyki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy