Piękne uda, biust i ramiona
Marzy ci się szczupła sylwetka i jędrna skóra? Postaw nie tylko na ćwiczenia i zdrową dietę, ale wspomóż je też odpowiednimi kosmetykami. Zacznij dziś, na pewno zdążysz do wiosny!
Młoda szyja, dekolt oraz biust
Podczas codziennej pielęgnacji dużo czasu poświęcasz twarzy? Nie zapominaj, że to, co poniżej, również zasługuje na twoją uwagę. Stosując krem przeciwzmarszczkowy do twarzy, nanieś go także na szyję i dekolt. Im wcześniej wyćwiczysz ten nawyk, tym łatwiej będzie zapobiec powstawaniu zmarszczek.
Raz na jakiś czas użyj specjalnego kosmetyku do szyi i dekoltu: maski albo serum. Składniki typu koenzym Q10 czy np. elastyna przywrócą skórze sprężystość oraz właściwe napięcie.
Preparaty do pielęgnacji biustu powinny zawierać kwas hialuronowy oraz kolagen. Potrafią go ujędrnić, unieść, a nawet nieco powiększyć. Należy je wmasowywać kolistymi ruchami. Nie zapomnij też o noszeniu odpowiedniego stanika.
Aby przywrócić piersiom jędrny, krągły kształt, nie trzeba wszczepiać w nie silikonu. Zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków powoduje obkurczenie tkanek podskórnych. Wynikiem jego działania jest efekt liftingu. Utrzymuje się on do 3 lat.
Uda i pośladki bez cellulitu
Z problemem pomarańczowej skórki boryka się znaczna większość kobiet. Jak go zwalczać?
Na pewno im wcześniej, tym lepiej. Bowiem im bardziej zaawansowane stadium cellulitu, tym trudniej się z nim uporać. Należy też pamiętać, że pozbycie się tej przypadłości jest bardzo żmudne, a spektakularne efekty należą do rzadkości.
W preparatach antycellulitowych szukaj wzmacniającego skórę retinolu, spalającej tłuszcz kofeiny, a także wyciągów przyspieszających krążenie, np. z miłorzębu japońskiego, wiesiołka czy bluszczu. Na skórkę pomarańczową pomagają także ekstrakty z cytrusów. Wysoka temperatura wspomaga usuwanie cellulitu, postaw więc na preparat termoaktywny.
Ważny jest nie tylko skład produktu, ale też sposób jego aplikacji: wmasowuj go w skórę nóg, pośladków i brzucha kolistymi ruchami, zaczynając od dołu i kierując się ku górze. Regularne stosowanie jest warunkiem koniecznym, by kosmetyk mógł zadziałać.
W salonie urody zapytaj o zabieg karboksyterapii. Polega on na wprowadzaniu pod skórę dwutlenku węgla za pomocą specjalnej aparatury. Efektem jest poprawa metabolizmu i pobudzenie procesu spalania tkanki tłuszczowej. Cellulit ulega redukcji. l Innym popularnym zabiegiem jest drenaż limfatyczny - specjalistyczny masaż antycellulitowy, usprawniający przepływ limfy. Robi się go ręcznie lub z użyciem aparatu.
Wymodelowane ramiona
"Pelikany", "skrzydełka" - tak często określa się niezbyt estetyczne zjawisko: wiotką, opadającą skórę na ramionach. Na szczęście jest na to sposób.
Z wiekiem mięśnie ramion wiotczeją, a skóra traci elastyczność. Jest to szczególnie widoczne u kobiet, które prowadzą mało aktywny tryb życia. Problem nasila się też przy odchudzaniu.
Im wcześniej zaczniesz zapobiegać wiotczeniu skóry na górnych partiach rąk, tym lepiej. Regularne treningi (np. z hantlami) i masaże to doskonała profilaktyka. Dodatkowo wzmacniaj skórę odpowiednimi kosmetykami.
Stosuj preparaty ujędrniające (nawet 2 razy dziennie) stworzone z myślą o tej części ciała. Zasada ich działania może być oparta na wzmacnianiu włókien skóry (a tym samym poprawie jej elastyczności), a także na rozbijaniu i spalaniu tkanki tłuszczowej (co dodaje skórze jędrności). Powinny się w nich znaleźć: kofeina, ekstrakt z sezamu, kwas hialuronowy czy też kwas foliowy.
Aplikując kosmetyk, wykonuj delikatny masaż w kierunku od dołu do góry. To poprawi ukrwienie i przepływ limfy - zjawiska konieczne dla przywrócenia skórze jędrności i elastyczności.
Na obwisłe ramiona może pomóc mezoterapia igłowa. Polega ona na wprowadzeniu w głąb skóry koktajlu z substancji aktywnych (aminokwasów, peptydów) za pomocą mikronakłuć. Podczas procesu gojenia skóra intensywnie się regeneruje, przez co staje się jędrniejsza i gładsza. Zabieg wykonuje się w kilku seriach. Co pół roku warto go powtórzyć.
Zobacz także: