Reklama

Pielęgnacja twarzy: Nie popełniaj tych błędów

Borykasz się z problemami skórnymi, mimo że codziennie dbasz o cerę? Sprawdźmy jakich pielęgnacyjnych błędów nie popełniać i jakie trendy już nie są aktualne.

Najczęstsze błędy w pielęgnacji twarzy

Do dziś wiele kobiet wybiera kosmetyki, kierując się wyłącznie tym, dla jakiej grupy wiekowej są przeznaczone. Dobierając pielęgnacje skóry, należy kierować się przede wszystkim składem kosmetyków. 

Zdaniem ekspertów, jeśli na liście składników widnieje np. retinol, witamina C, niacynamid lub kwas hialuronowy, to oznacza, że produkt ma w sobie związki aktywne, które pozytywnie wpłyną na naszą skórę. 

Ponadto najlepiej skupić się na produktach, które nie będą wchodzić ze sobą w reakcję. Warto przeanalizować, czego nasza skóra aktualnie potrzebuje. 

Reklama

Nie należy aplikować na nią kilku substancji aktywnych. W ten sposób otrzymamy skutek odwrotny do zamierzonego. Zamiast pozytywnie wpłynąć na kondycję skóry, możemy doprowadzić do jej podrażnienia i zaczerwienienia.

Warto też zwrócić uwagę na to, by dbać o skórę przez cały rok. Wiele kobiet skupia się na używaniu niektórych produktów tylko jesienią lub zimą, a latem wybiera tylko nawilżenie skóry. 

Należy podkreślić, że peelingów chemicznych, które działają na skórę właściwą lepiej unikać w słoneczne dni, ale istnieją inne kwasy, które w tym czasie są bezpieczne. Jest nim np. kwas migdałowy.

Kolejnym często popełnianym błędem jest wychodzenie z założenia, że kremy z filtrem należy stosować tylko latem. Otóż na szkodliwe działanie promieniowania UVA jesteśmy narażeni nawet podczas pochmurnych dni. Zatem, by cały czas cieszyć się jędrną i elastyczną skórą, należy stosować kremy z filtrem przez cały rok. 

Czytaj więcej:

Glazed, czyli najnowszy trend w makijażu oczu

Tych fryzur unikaj. Dodają lat

Domowa maseczka z winogron przeciw starzeniu się skóry

Zobacz także:

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama