Podbródek jak marzenie
Najskuteczniejszą metodą usunięcia drugiego podbródka jest liposukcja. Jak się ją robi?
Chudniesz, ale podbródek zostaje?
Cieszysz się, że chudniesz, ale sen z powiek spędza ci fakt, że jakoś dieta nie działa na "indora" pod brodą. Tam tłuszczyk jak siedział, tak siedzi i nie ma zamiaru zniknąć. Jest na to skuteczna w 100 proc. rada - liposukcja.
Liposukcja to operacja, która trwa ok. półtorej godziny i przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. Pobyt w klinice trwa od kilku godzin do doby (w zależności od zastosowanego znieczulenia). Lekarz robi niewielkie nacięcia (ok. trzy mm) w okolicach podbródka oraz uszu. W ten sposób wprowadzona zostaje kaniula (cienka rurka), którą lekarz usunie nadmiar tłuszczu.
Kto nie powinien robić liposukcji?
Zabieg nie jest zalecany osobom, które mają problemy z krzepliwością krwi, chorują na nerki, wątrobę czy cukrzycę. Przed zabiegiem, podczas wywiadu lekarskiego zostaniesz dokładnie wypytana o dolegliwości i możliwe, że będziesz musiała zrobić dodatkowe badania.
Na dwa tygodnie przed zabiegiem nie wolno palić ani przyjmować leków rozrzedzających krew, np. aspiryny
Dolegliwości po zabiegu
Musisz być przygotowana na to, że tuż po zabiegu będziesz czuła ból, mrowienie, dyskomfort w okolicy poddawanej liposukcji. Mogą pojawić się siniaki i obrzęki. Między 3 a 5 dobą po zabiegu zazwyczaj widoczny jest maksymalny obrzęk, który po tym czasie zaczyna powoli ustępować.
W tych chwilach, poza lekami przeciwbólowymi, pomaga specjalna opaska uciskowa (nie powinnaś się z nią rozstawać przez przynajmniej trzy tygodnie). Jeśli po liposukcji pozostaje duży nadmiar skóry, konieczne może być jej wycięcie - lifting szyi (można go wykonać w czasie zabiegu lub podczas kolejnego).
Zobacz także: