Reklama

Poszukaj w babcinej szafie. "Kropka nad i!" każdej stylizacji

Kiedyś nosiła ją każda babcia, potem jeszcze kilkakrotnie przeżywa okresy świetności, ostatnio widziano ją w latach 90. Dziś znów wraca do łask. Apaszka — bo o niej mowa, w prosty sposób może sprawić, że twoje ubranie ze zwykłego, zmieni się w stylizację rodem z wybiegów. Jak nosić apaszkę?

Jak nosić apaszkę?

Udało ci się wygrzebać jedwabną apaszkę z dna babcinej szafy? A może kupiłaś jedną z najmodniejszych obecnie eklektycznych (łączących tradycyjne wzory z nowoczesnymi formami) chust? Jeśli tak, to pora zadać sobie pytanie: "jak nosić apaszkę"? Jest na to wiele sposobów, my prezentujemy najłatwiejsze w wykonaniu.

Zobacz również: Magda Gessler zaszalała z butami. Niewiarygodne, co założyła na ślub syna

Reklama

Apaszka rodem z pirackiej wyspy

Słowo “apaszka" pochodzi z języka francuskiego, jego pierwowzorem było “apache", czyli bandyta, przestępca, opryszek". Jednym z modnych sposobów noszenia apaszki jest obecnie zakładanie jej na głowę w sposób, który znamy z pirackich filmów. Tak oto historia zatacza koło i apaszka znów wywołuje skojarzenia z morskimi bandytami. 

Apaszka na włosach może przybrać także inną formę. Jej fanki rolują ją bądź składają w pasek i noszą we włosach w charakterze opaski. Kolejny sposobem jest związywanie włosów z pomocą apaszki zamiast gumki czy frotki.

Zobacz również: Joanna Racewicz już ją nosi. Oto najmodniejsza sukienka na lato

Apaszka zamiast szalika i biżuterii

Jedną z wielkich zwolenniczek apaszek jest Dorota Weronika Lenart — styliska i miłośniczka mody. Jej profil w serwisie Instagram śledzi 116 tysięcy osób. Dorota Lenart często używa w swoich stylizacjach apaszek. Czasem spływają one luźno niczym szalik uzupełniając bądź ożywiając kolorystycznie stylizację. Innym razem, zawiązane w mniej lub bardziej fantazyjny sposób zamiast biżuterii stanowią dodatek do stroju. 

Jedna z obserwatorek profilu stylistki zauważyłam, że: “Apaszka to taka kropka nad i! Sprawiła, że ze zwykłej stylizacji zrobiła się taka ze smaczkiem". 

Na profilu Doroty Lenart — panidorabox użytkowniczki, które kochają chusty, znajdą nie tylko pomysły jak nosić apaszkę, ale także poradniki jak ją wiązać w ciekawy sposób.

Apaszka do torebki

Innym ciekawym sposobem na wykorzystanie apaszki może być zawiązanie jej wokół paska od torebki. Takie rozwiązanie sprawi, że twoja przenośnia skarbnica rzeczy najpotrzebniejszych mocno wyróżni się na tle innych.

Zobacz również: Ognista Kasia Sokołowska lansuje gorący trend. O tej spódnicy wiosną będziemy marzyć

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: moda | modne dodatki
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy