Relaks w kąpieli
Nie ma nic lepszego, niż po całym dniu odstresować się w kąpieli. Twoja uroda też na tym skorzysta. Skuś się!
Potraktuj ją jak przyjemność dla ciała i ducha, a nie jak codzienną dbałość o higienę. Przecież kąpiel to Twoje małe domowe SPA, które możesz wykorzystać na zrobienie peelingu, nałożenie maseczki na twarz czy odżywki na włosy. Rozgrzana skóra lepiej chłonie składniki odżywcze. A jeśli do tego dołączysz pachnące olejki, poczujesz, jak stres i zmęczenie szybko odpływają...
Wanna czy prysznic
Wanna czy prysznic? Jedno i drugie ma wady i zalety. Choć nic dziwnego, że o tej porze roku większość z nas chętniej wskakuje do wanny. Ale to prysznic lepiej pobudza do działania i dodaje energii, dlatego jest idealny o poranku. No i oszczędzasz wodę.
Przyjemność w pianie
Jeżeli lubisz kąpiel w pianie, wybieraj płyny. Nowoczesne preparaty zawierają składniki, które nawilżają, natłuszczają i odżywiają skórę (np. miód czy olejek migdałowy).
Kojące olejki
Masz suchą, wrażliwą lub naczynkową skórę? Wybieraj do kąpieli olejki, które optymalnie ją nawilżą. Olejki eteryczne (ekstrakty zapachowe uzyskane z różnych roślin) na powierzchni wody tworzą cieniutką tłustą warstwę. I to nią należy masować skórę.
Odchudzające sole
Połącz przyjemne z pożytecznym i do kąpieli stosuj kosmetyki z algami, które przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej, np. sole z Morza Martwego.
Czas na aromaterapię
Kąpiele z olejkami eterycznymi wspomagają leczenie chorób krążenia, skóry, bezsenności i łagodzą bóle mięśni. Do już napełnionej wanny wkrapiamy od 5 do 15 kropli jednego lub kilku olejków i dokładnie mieszamy z wodą. Możesz też zapalić świece zapachowe.
Z kuchni do łazienki
Właściwości wyszczuplające ma także zwykła sól kuchenna. Najpierw wsyp do wanny dużą garść soli i nalej wody. Taki "zabieg" powinien trwać najwyżej kwadrans, bo sól wzmaga pocenie się i kąpiel może być bardzo wyczerpująca.
Ciepło-zimno
Kąpiel zimna (do 25 st. C) - hartuje, przyspiesza krążenie krwi oraz przemianę materii. Może trwać najdłużej kilka minut. Kąpiel letnia (26-35 st. C) rozluźnia mięśnie i relaksuje ciało. Pół godziny to maksymalny czas jej trwania. Kąpiel gorąca (36-40 st. C) odpręża, uspokaja, łagodzi zapalenia skóry i sztywność mięśni. Otwiera pory skóry, ułatwia usunięcie toksyn. 10 minut w zupełności wystarczy.