Reklama

Reklama

Rośliny, które oczyszczą powietrze w twoim mieszkaniu

W sumie jest ich osiemnaście – Amerykańska Agencja Kosmiczna NASA uznała je za naturalne oczyszczacze powietrza. Cztery z nich często spotykamy w naszych domach. Aby jednak ich działanie było skuteczne, jedna roślina powinna przypadać najwyżej na 10 m2 mieszkania.

Anturium

 Anturium nie lubi wapnia, dlatego bardzo ważne jest podlewanie go odstaną letnią wodą - do podstawki. Pamiętaj, by po 20 minutach wylać jej nadmiar. Roślina będzie zadowolona, jeśli co drugi dzień spryskasz jej liście.

Anturium potrafi neutralizować szkodliwe substancje używane m.in. do produkcji środków czyszczących i tkanin syntetycznych.

Skrzydłokwiat

 Skrzydłokwiat dobrze się czuje w zacienionych miejscach, lubi wilgotne powietrze i wyższą temperaturę, możesz więc postawić go nawet w łazience czy kuchni (oczywiście jeśli jest w nich okno). Utrzymuj w doniczce stale wilgotne podłoże. Liście zraszaj miękką wodą o temperaturze pokojowej, uważając, by nie zmoczyć kwiatów.

Reklama

Roślina ma zdolność wchłaniania toksyn wydzielanych m.in. przez meble i kosmetyki.

Gerbera

Gerbera lubi słońce i ciepło. Wymaga codziennego podlewania. Jest dość wrażliwa, dlatego raz na 2 tygodnie profilaktycznie podlej ją środkiem przeciwgrzybowym, np. naparem z pokrzywy.

Wchłania substancje toksyczne m.in. z farb, lakierów, kleju i detergentów.

Paprocie

Paprocie powinny stać w niewielkiej odległości od okna, lubią bowiem światło rozproszone, z dala od kaloryfera i pieca. Podlewaj je tak, aby podłoże stale było lekko wilgotne, i co drugi dzień zraszaj letnią, miękką wodą.

Wszystkie odmiany paproci oczyszczają powietrze z toksyn, dodatkowo nawilżają je. Poza tym neutralizują szkodliwe promieniowanie, postaw je więc w pomieszczeniu, gdzie stoi telewizor lub komputer.


Świat & Ludzie

Reklama

Reklama

Reklama