Rzęsy, o jakich marzą kobiety
Każda z nas przyzna, że w tym przypadku rozmiar XXL jest... pożądany. I można go mieć „od ręki”
Nie musimy wydawać pieniędzy na drogie zabiegi przedłużania czy zagęszczania rzęs. Są tańsze sposoby, by mieć zjawiskową oprawę oczu.
Jeśli codziennie malujesz i zmywasz rzęsy, mogą stać się słabsze i wypadać. Zafunduj im więc kilka razy w roku wzmacniającą kurację. Dobierz odpowiednią odżywkę i stosuj ją po wieczornym demakijażu, przed snem. Składniki zawarte w kosmetyku wzmocnią cebulki włosków, co przyspieszy ich wzrost, zagęści je i sprawi, że będą zdrowe i lśniące. Możesz wypróbować też odżywkę naturalną, czyli niezawodny olejek rycynowy.
W drogeriach znajdziesz odżywki w formie żelu (nakłada się je na rzęsy spiralną szczoteczką - jak mascarę) lub kremu (nakłada się go pędzelkiem cienką warstwą wzdłuż linii rzęs, czyli u ich nasady).
Bez tuszu... ani rusz!
Przed malowaniem rzęs dokładnie je oczyść. Jeśli zostanie na nich np. krem pielęgnacyjny, tusz się rozmaże. Na co dzień w zupełności wystarczą dwie warstwy tuszu naniesione tylko na górne rzęsy - taki makijaż wygląda naturalnie. Dzięki nowoczesnym mascarom i kształtom szczoteczek możesz bez trudu optycznie wydłużać rzęsy lub je zagęszczać. Ważna jest tu jednak technika malowania. Przyłóż szczoteczkę do nasady rzęs, aby wszystkie włoski "weszły" w jej włókna i zygzakowym ruchem przeciągaj ją do końca.
Tusze, oprócz pigmentów, zawierają m.in. lekkie woski roślinne, składniki odżywcze, regenerujące i wzmacniające. Kosmetyki przeznaczone do oczu wrażliwych (hipoalergiczne) mają szczególnie starannie dobrany skład, by nie wywołać uczulenia. W mascarach wodoodpornych natomiast składniki rozpuszczalne w wodzie zamieniono nierozpuszczalnymi woskami roślinnymi i żywicami. Taka mascara sprawdzi się idealnie latem, np. w czasie urlopu.
Demakijaż krok po kroku
Ten zabieg zawsze rozpoczynaj od oczyszczenia powiek. Sięgnij np. po płyn micelarny lub dwufazowy preparat do demakijażu oczu. Taki kosmetyk, oprócz składników oczyszczających, zawiera też m.in. łagodzące wyciągi roślinne, alantoinę, d-pantenol. Nowoczesne preparaty do demakijażu oczu wzbogacane są także składnikami wzmacniającymi rzęsy, a nawet przyspieszającymi ich wzrost.
Zwilż płynem płatek kosmetyczny i przesuwaj nim po zamkniętej powiece, rozpoczynając od linii brwi i kierując się ku koniuszkom rzęs. Zmieniaj waciki do momentu, aż ostatni będzie czysty. Tak samo zmyj drugą powiekę. Jeśli pod okiem pozostanie smuga tuszu czy cienia, usuń ją dokładnie wilgotnym płatkiem lub patyczkiem kosmetycznym.
Magiczna zalotka - jak jej używać
Rzęsy są elastyczne i nie łamią się od podwijania zalotką pod warunkiem jednak, że... używasz jej w odpowiedni sposób. Najpierw zaciśnij na włoskach ramiona zalotki i trzymaj ją tak przez ok. 30 sekund. Dopiero potem, gdy włoski będą już podwinięte, umaluj je tuszem. Nigdy odwrotnie. Zalotki możesz używać sporadycznie, by nie nadwerężyć delikatnych włosków. Sięgaj po nią np., gdy robisz makijaż na ekstrawyjście.
Sztuczne rzęsy na okazje
Aby pięknie podkreślić oczy, np. na ważną uroczystość, możesz dokleić do naturalnych rzęs sztuczne (na silikonowym pasku lub w kępkach). Przed zabiegiem oczyść rzęsy i umaluj je tuszem. Pasek rzęs przyklej tuż u nasady naturalnych (klej dołączony do zestawu aplikuj na pasek, a nie na skórę). Na koniec wzdłuż linii rzęs narysuj eyelinerem cienką kreskę, by nie było widać miejsca, w którym dokleiłaś pasek. Kępki zaś wklejaj pęsetą na całej długości górnych rzęs (te krótsze w wewnętrznych kącikach oczu, a te dłuższe - w zewnętrznych).