Reklama

Reklama

Skin cycling. Czterodniowy plan pielęgnacji cery

Jesienią nasza skóra potrzebuje specjalnej troski po lecie. To najlepszy okres, aby zadbać o cerę - możemy oczywiście skorzystać z zabiegów u kosmetyczki, jednak na rynku znajdziemy też wiele produktów do domowej pielęgnacji. Warto wiedzieć, jak z nich korzystać. Jedną z metod jest skin cycling.

Skin cycling - plan pielęgnacji cery

Jednym ze specjalnie opracowanych planów działania dotyczących cery jest tzw. skin cycling. Jest to czterodniowy harmonogram pielęgnacji zaproponowany przez dermatolożkę Whitney Bowe, która edukuje internautów w mediach społecznościowych na temat dbania o skórę.

Plan skin cycling wygląda następująco:

  • pierwszy dzień - złuszczanie
  • drugi dzień - retinoidy
  • trzeci i czwarty dzień - regeneracja

Cztery dni cyklu skin cycling

Pierwszego dnia należy umyć twarz płynem oczyszczającym i osuszyć, a następnie nałożyć chemiczny peeling złuszczający. Najlepiej użyć produktu niezmywalnego. Na koniec nakładamy lekki krem nawilżający.

Reklama

Kolejny dzień to czas na retinoidy. Ponownie zaczynamy od oczyszczenia i dokładnego wysuszenia twarzy. Następnie trzeba nałożyć preparat. Warto pamiętać, aby jego ilość była naprawdę niewielka - odpowiadająca wielkości grochu.

Ostatnie dwa dni przeznaczamy na regenerację cery. Podczas nich dajemy skórze odpocząć i jedynie ją myjemy, suszymy i nakładamy krem. Potem powtarzamy cały cykl, najlepiej przez kilka tygodni.

Skin cycling nie dla każdego

Należy pamiętać, że skin cycling nie jest odpowiedni dla każdego. Osoby zmagające się z chorobami skóry taki jak łuszczyca czy egzema, a także kobiety w ciąży powinny skonsultować się wcześniej z lekarzem.

Zobacz również: TE KOLORY PAZNOKCI BĘDZIEMY NOSIĆ ZIMĄ. WSZYSTKIEMU WINNE ADELE I KOURTNEY KARDASHIAN

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja cery

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy