Sukienka do figury

Są niezwykle kobiece, dodają uroku i pasują na każdą okazję. Po latach zapomnienia sukienki wróciły do łask. Uważasz, że nie masz do nich figury? To nieprawda! Zobacz, jak wybierać, aby dobrze wyglądać.

Po latach zapomnienia sukienki wróciły do łask. Zobacz, jak wybierać, aby dobrze wyglądać
Po latach zapomnienia sukienki wróciły do łask. Zobacz, jak wybierać, aby dobrze wyglądać123RF/PICSEL

Dobrze dobrana sukienka doda lub odejmie ci parę centymetrów, powiększy mały biust, zmniejszy duży, schowa wystający brzuszek, wyeksponuje zgrabne nogi.

Do koloru skóry

Kolor powinnaś dobierać do odcienia skóry. Jeśli masz jasną, brzoskwiniową karnację, dobrze ci będzie w kolorach żywych i jasnych (żółty, kremowy, beż, błękit, jasny brąz, rudy, lila, łososiowy, zielony). Unikaj kolorów ciemnych, bladych i matowych (czarny, biały, czerwony, ciemny brąz, róż).

Gdy masz delikatną karnację o niebieskawym odcieniu skóry, świetnie będziesz wyglądać w sukienkach szarych, błękitnych, brudnym różu, złamanej bieli, granatowych czy lawendowych. Nie zakładaj strojów pomarańczowych, czarnych, brązowych i białych.

Masz oliwkową karnację ze złocistym odcieniem? Noś ubrania zielone, beżowe, kremowe, pomarańczowe, brzoskwiniowe. Unikaj materiałów srebrnych, szarych, czarnych, niebieskich, różowych, białych i granatowych.

Jeżeli jesteś posiadaczką porcelanowej cery o niebieskawym odcieniu lub ciemnej oliwkowej, dobrze ci będzie w szarym, srebrnym, czarnym, granacie, czystej bieli, czerwonym, niebieskim, granatowym i fiolecie. Nie dla ciebie jest kolor złoty, brąz, pomarańcz, żółty, zielony, rudy i beż.

Pamiętaj, że każdy kolor ma odcienie. Jeżeli nie lubisz zieleni, to może np. w butelkowym będzie ci dobrze? Musisz spróbować.

Jaka długość?

Generalnie obowiązuje zasada - im niższa sylwetka, tym dłuższa sukienka. To nieprawda, że drobnej (niskiej) kobiecie dobrze jest w mini, ta długość bardzo skraca sylwetkę. Jeżeli zaś jesteś wysoka, sukienka do kostek stworzy z ciebie masywną kolumnę.

Najlepsza (najbezpieczniejsza) dla każdej kobiety jest długość 2 cm za kolana, równo z zakończeniem kolan lub do połowy kolan. Na sukienkę midi (do połowy łydki) mogą sobie pozwolić tylko panie o szczupłych łydkach.

Skrojona na miarę

Sekretem dobrego wyglądu jest właściwy dobór fasonu do figury. Nie oznacza to, że jesteś skazana wyłącznie np. na szmizjerkę, w każdej kolekcji znajdziesz wiele wariacji na temat tego samego modelu.

Gruszka

Szerokie biodra, wydatne pośladki, ale wąskie ramiona i mały biust ukryjesz sukienką o kształcie litery A. Szczupłe ramiona schowaj w rękawkach.

Kolumna

Sylwetka niemal równa na całej długości, wymaga sukienki lekko dopasowanej. Przy szczupłej figurze noś pasek. Talię wydobywają sukienki dopasowane w pasie.

Rożek

Odwrócony trójkąt wymaga skromnej góry, ale szerokiego dołu - spódnicy w fałdy, ciętej z koła lub bombki. Sukienki powinny przykrywać szerokie ramiona.

Jabłko

Spódnica powinna być lekko dopasowana lub w kształcie litery A (unikaj marszczeń). Dobra jest sukienka odcinana pod biustem. Dobrze wygląda góra w szpic lub kopertowa.

30/2014 Tele Tydzień

Tele Tydzień
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas