Reklama

Świece zapachowe: Kiedy są bezpieczne?

Jakie zapachy świec są teraz najpopularniejsze? - Aktualnie stawiamy na ożywienie, radość, coś, co przypomina nam lato, aby w tych ciężkich czasach móc się odprężyć i ożywić - mówi Anna Knapik, włascicielka marki Soya Candle.

Daria Pacańska: Dlaczego postanowiłaś zająć się tworzeniem świec?

Anna Knapik, Soya Candle:  - Od dziecka w moim domu cały czas gościły świece. Niestety, często bolała mnie po nich głowa. Kiedy już dorosłam, zaczęłam szukać odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak się dzieje? Okazało się, że była prosta - to parafina sprawiała, że nie czułam się najlepiej.

- Zagłębiłam się w tematykę i stwierdziłam, że kocham świece, uwielbiam bawić się w zdobienie, a moją pasja jest uświadamianie ludzi, jak ważne jest wybieranie odpowiednich produktów, zdrowych i najlepszej jakości. Stwierdziłam, że chce sama wytwarzać je tak, aby moja pasja była moją pracą.

Reklama

Czy świecie są obecnie modne?

- Tak, wiele osób kupuje je, ponieważ świetnie wpisują się w wystrój wnętrz.

Jakie zapachy są najbardziej pożądane na rynku?

- O każdej porze roku jest to inny zapach, ze względu na panujący klimat. Aktualnie stawiamy na ożywienie, radość, coś, co przypomina nam lato, aby w tych ciężkich czasach móc się odprężyć i ożywić. U mnie w tej chwili króluje deser truskawkowy, limonka oraz deser malinowy z bitą śmietaną.

Obecnie sporo mówi się o jakości. Jakie świece wybierać, by były bezpieczne dla naszego zdrowia?

- Odpowiedź jest bardzo prosta: wszystkie które nie zawierają parafiny. Ja najbardziej polecam wosk sojowy i na nim pracuję. Ważne jest też to, aby był knot dobrej jakości.

Czego się wystrzegać przy wyborze świec?

- Przeanalizować bardzo dokładnie skład produktu, tak, aby nie dać się nabrać producentowi, który będzie twierdził, że pracuje na wosku sojowym, a w składzie świecy będzie parafina.

Bardzo często na rynku są dostępne świece zapachowe, które... nie pachną. O co zapytać sprzedawcę, żeby nie kupić kota w worku?

- Wydaje mi się, że najlepiej jest sprawdzić samemu, czy świece pachną. Każdy klient powinien mieć do tego prawo, jeżeli kupujemy przed internet warto poczytać opinie, dobra świeca pachnie nawet wtedy, kiedy nie jest opalona.

Często kupujemy kilka świec o różnych zapachach. Jak łączyć aromaty żeby do siebie pasowały?

- Po pierwsze powinniśmy zastanowić się, jakie zapachy sami uwielbiamy i przy których czujemy się dobrze. Są osoby, które uwielbiają słodkie zapachy takie jak wanilia czy czekolada, a są osoby, którym te aromaty przeszkadzają. Stawiają na coś orzeźwiającego, np. limonkę. Najważniejsze jest to, aby wybierać takie świece, jakich zapach będzie nam sprawił przyjemność. Musimy palić to, co lubimy.

Od czego zależy długość palenia się świeczki?

- Dobra świeczka jest w stanie palić się, bardzo, bardzo długo. Wszystko zależy od jakości knotu. Dobrze żeby był grubszy, ważna też jest jakoś wosku, z którego wykonany jest produkt.

***

Przekaż 1% na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ>>>

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy