Reklama

Szachownica nowym trendem jesieni

Może to za sprawą serialu „Gambit królowej” szachy stały się modne. Zresztą nie o samą grę chodzi ale o wzór, który doskonale prezentuje się na kreacjach, czyli szachownicę.

Czerń z bielą, czy też biel z czernią współgrają ze sobą nie od dzisiaj. Jak w popularnej piosence, której słowa brzmią: "Twój normalny dzień zawsze black and white".

Tyle, że tym razem nie chodzi o zestawienie tych dwóch kontrastujących kolorów - w szachownicy doskonale sprawdzą się różne odcienie brązów, a także czerwieni. Ta ostania dobrze jeśli nie będzie zbyt wyrazista, lecz stonowana i przydymiona. Gdy przywołujemy wspomniane brązy na myśl przychodzi kultowy już model torebki Louisa Vuittona - Neverfull.

Reklama

Właśnie taka szachownica jest modna. Jej motyw pojawia się na materiałach, z których uszyte są sukienki, swetry, płaszcze, czapki, a nawet buty.

Projektanci eksperymentują i czasami wzór wygląda niczym ruszony, psychodeliczny. Modą bawią się także influencerki, łączą szachownicę z mocnymi kolorami: różem, intensywną zielenią czy żółcią.

Moda nie zna granic. I to jest w niej najpiękniejsze.  

Zobacz także:

Przepowiednia jasnowidza dla Polski i świata. Ma się spełnić wkrótce

Polacy w Gruzji spotykają się z sympatią na każdym kroku 

Osa czy ćma? Przeziernik osowiec to zaskakujący owad!

Styl.pl
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama