Reklama

Reklama

Szara eminencja Brigitte Macron

Kreacje pierwszej damy budzą podziw na całym świecie. Precyzyjne formy, klasyczne kolory nadają charakter jej osobowości. Kto stoi za stylem Brigitte Macron?

Wiele kobiet chciałoby ubierać się tak jak ona. Ma szczęście, że wśród swoich pracowników ma jego - Mathieu Barthelat Colina. 

To on jest odpowiedzialny za garderobę i wizerunek pierwszej damy Francji.

Doradził Brigitte Macron chociażby delikatniejszy makijaż. Posłuchała go w tej i wielu innych kwestiach. 

Ponieważ mężczyzna uchodzi za niezwykle dyskretną osobę, dlatego cieszy się poważaniem prezydenckiej małżonki. 

Kim jest szara eminencja?

Ten przystojniak kocha zwierzęta i podróże koleją. Na Instagramie nie jest gwiazdą. Jego konto obserwuje ponad trzy tysiące fanów. 

Reklama

Ze zdjęć umieszczanych w mediach społecznościowych możemy się dowiedzieć, co go inspiruje i jakie książki lubi czytać. Nie ulega wątpliwości, że wypoczynek na francuskiej wsi, w otoczeniu zwierząt i przyrody to jego ulubiona forma spędzania wolnego czasu. 

Mathieu Barthelat Colina, choć z pewnością miałby wiele do powiedzenia, nie udziela wywiadów. Nawet "New York Times" musiał pogodzić się z odmową. 

Wiadomo, że z Brigitte Macron poznali się w 2016 roku podczas nocy teatrów. Nie spodziewał się, że krótka rozmowa we foyer zaowocuje tak zażyłą znajomością. Telefon z propozycją współpracy odebrał po kilku dniach i już podczas kampanii prezydenckiej odpowiadał za look żony Macrona, przyszłej prezydentowej. 

Mathieu Barthelat jest absolwentem Uniwersytetu Paryskiego. Po ukończeniu studiów pracował jako PR-owiec dla takich marek jak Zadig i Voltaire czy Cerruti. Jednak doszedł do wniosku, że chce spróbować swoich sił na niezależnym stanowisku. 

Praca osobistego stylisty okazała się strzałem w dziesiątkę. Szybko wyrobił sobie markę, pracując przy produkcjach telewizyjnych. Współpraca z pierwszą damą otworzyła mu drzwi do kariery i uczyniła jego nazwisko rozpoznawalnym na całym świecie. 

Do tej pory z jego porad skorzystało wiele osobowości m.in. Miss Francji Laury Thilleman, aktor Charles Berling, czy gwiazda telewizyjna Valérie Damidot.

Zobacz także:

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy