Reklama

Sztuka upiększania oczu

Naturalną funkcją brwi i rzęs, które stanowią oprawę oczu, jest ochrona narządu wzroku przed kurzem i różnymi zanieczyszczeniami.

Nie jest to ich jedyna rola. Dodają także twarzy uroku i podkreślają piękno oczu, co kobiety dostrzegły już dawno temu. Sztuka ich upiększania, korygowania rysunku brwi i farbowania ma długą historię.

Egipcjanki regulowały kształty łuku brwiowego za pomocą szczypczyków. Podkreślały ich linie czarną szminką, mocno przedłużając w kierunku skroni. W średniowieczu "naprawianie natury" uważano za niewłaściwe i potępiano. Jednakże kobiety nadal z zapałem ten "boży obraz" psuły, nacierały brwi przypalonym migdałem, wyskubywały ich linie wysoko, bo oczy wydawały się wtedy większe. Minęły tysiące lat, zmieniły się wzorce urody, ale tendencja podkreślania brwi i rzęs przetrwała.

Reklama

Obecnie dla uzyskania tego samego efektu posługujemy się specjalnie przeznaczonymi do tego ołówkami i szminkami, tuszami i henną.

Możemy je dobierać w zależności od typu urody. Jeżeli decydujemy się na przyciemnienie brwi, pamiętajmy, że dobrze będą wyglądały o ton ciemniejsze od koloru włosów, ale najlepiej w ich odcieniu. Zaletą farbowania brwi i rzęs henną jest dłuższe utrzymywanie się koloru. Ważne jest, że farba się nie rozmazuje.

Zanim zdecydujemy się na zrobienie henny, dobrze zastanówmy się nad dobraniem koloru. Brwi zdecydowanie czarne nie są odpowiednie dla kobiet o jasnej karnacji i blond włosach. Tylko brunetkom będzie dobrze z kruczoczarnymi brwiami, inaczej będą wyglądać nienaturalnie, a także nadawać twarzy wyraz zmęczenia i postarzać.

Więcej porad:

Co robić, gdy henna chwyciła zbyt mocno?

Forum: Jak malować kreski przy opadających powiekach? [kliknij]


MWMedia
Dowiedz się więcej na temat: kosmetyka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy