Reklama

Reklama

Test: Buty Keen Women East Side Bootie

W tych butach można iść na spacer w każdych warunkach. Sprawdzają się i w jesienną pluchę, i w zimowe roztopy. Wysoka gumowa podeszwa zabezpiecza przed przesiąkaniem wody z zewnątrz, a specjalnie wyprofilowana podeszwa przed nadmiernym poceniem. Keen Women East Side Bootie to najwygodniejsze buty, jakie miałam na nogach.


Stworzone zostały z myślą o mieszczuchach. Tych, którzy lubią długie spacery po parku, bulwarach nad rzeką, chodzenie z psem po łąkach. Uszyte są ze skóry o różnych strukturach i odcieniach. Testowany przeze mnie model w kolorach pale olive/gargoyle (jasna oliwka / gargulec) to połączenie jasnobrązowej skóry z kolejną w kolorze jasnej oliwki oraz jedną bawełnianą łatką, która - jak rozumiem - jest właśnie w kolorze rzeczonego gargulca. Nazwa tak fantazyjna, jak połączenie tych materiałów.

Ciekawym zabiegiem projektowym jest skośne wiązanie, które wygląda tak samo dobrze, kiedy je mocno zasznurujemy, jak i kiedy puścimy sznurówki luzem.

Reklama

Buty są sięgają powyżej kostek - w pierwszych dniach mogą je obcierać, ale później dostosowują się do nogi.

Najlepszą zaś formą dopasowania charakteryzuje się podeszwa. Nie dość, że odpowiednio trzyma stopę, to jeszcze zapewnia taką cyrkulację powietrza, by zapobiec poceniu. Odpowiedzialny za to jest system wentylacji i żłobień. Podeszwa wykonana jest z tak miękkiego tworzywa, że daje wrażenie, jakby w Keen Women East Side Bootie chodziło się po poduszce.

W tych butach jest ciepło, ale nie za ciepło. Mają specjalną termalną warstwę, która odpowiedzialna jest za utrzymanie w nich odpowiedniej temperatury.

Trudno jest je przemoczyć. Buty są solidnie uszyte, więc nie przemakają od zewnątrz. Ale nie bez znaczenia jest tu gumowa podeszwa, podniesiona na czubku, która chroni obuwie zwłaszcza przed śniegiem. Co ważne - nie jest śliska!

Model Keen Women East Side Bootie waży niecałe 300 g, dając nam dodatkowy argument za wyborem tych butów na zimowe spacery porównując z innymi, cięższymi butami na tę okazję.

Cena: 399 zł.

 

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy