Reklama

Trend z początku XXI wieku wraca do łask. Fryzura zyskuje spektakularną objętość

Do łask wraca cięcie z lat 2000. Jeśli szukasz fryzury dla krótkich włosów, Y2K bob to doskonały wybór. Ten typ cięcia pasuje kobietom w każdym wieku, a w dodatku sprawia, że włosy wydają się gęstsze, a fryzura zyskuje spektakularną objętość.

Fryzura z lat 2000 wraca do łask

Fryzura dla krótkich włosów, którą łatwo wystylizować, a w dodatku sprawia, że włosy wydają się grubsze i gęstsze? Coraz popularniejszy trend z lat 2000, to odpowiedź na potrzeby wielu kobiet o cienkich włosach. Powrót do cięcia w stylu Y2K z pewnością przypadnie do gustu panią, które lubią krótkie fryzury. Przejdźmy do rzeczy, Y2K bob - co to jest?

Szeroko na temat powrotu trendów z lat 2000 i stylu Y2K pisaliśmy w artykule: "Y2K: Nostalgicznie wspominamy tamten kicz i znów pragniemy błysku!"

Reklama

Y2K bob: Co to jest?

Y2K bob to fryzura, którą nosiła Keira Knightley w filmie z 2002 roku “Podkręć jak Beckham", dlatego w krajach anglojęzycznych bywa nazywana “Beckham bob". Może to być mylące, bo Victoria Beckham znana jest ze swego zamiłowania do tego typu krótkich cię. Jednak fryzura byłej Spice Girls nie przypomina Y2K bob.

Y2K bob poprzez rodzaj cięcia najbardziej podobny jest do dwóch innych, będące w modzie, fryzur: boyfriend bob oraz włoskiego boba. Y2K bob to połączenie dłuższych, spodnich włosów o podkręconych końcówkach z krótszą, wierzchnich warstwą, bywa uważany za odmianę boyfriend boba.

Zobacz również: Winona Ryder: Rozkochała w sobie pół Hollywood! Szczęście znalazła u boku projektanta

Y2K bob: Dla kogo?

Ogromną zaletą Y2K boba, jest to, że sprawdzi się on u kobiet w każdym wieku. Dzięki takiej fryzurze starsze panie odejmą sobie nieco lat, zaś te młodsze nadadzą twarzy młodzieńczy wygląd. Fryzura dla krótkich włosów w stylu lat 2000 to świetny wybór dla pań o rzadkich i cienkich włosach. Najczęściej marzą one o cięciach, które nadadzą ich fryzurze objętości. Dzięki Y2K bob włosy wydają się grubsze i gęstsze.

Y2K bob: Jak wykonać?

Aby wykonać Y2K bob, należy zacząć od cięcia włosów z przodu głowy, następnie pozostałą część fryzury skraca się brzytwą fryzjerską, by nadać włosom lekkości i maksymalnej objętości. Włosy nie mogą być obciążone, powinny być też puszyste, by łatwo można je stylizować.

Jak stylizować Y2K?

Y2K to rodzaj krótkiej fryzury, którą można nosić na co dzień bez specjalnej stylizacji. Jeśli nie masz czasu i tylko przeczeszesz włosy grzebieniem - fryzura będzie prezentowała się dobrze. Jednak jeśli zależy Ci na maksymalnej objętości, użyj suszarki i szczotki, by podkręcić końcówki włosów. Na koniec z pomocą rąk nanieś na włosy preparat zwiększający objętości i gotowe. Na fryzurze “Beckham bob" ładnie prezentują się też fale.

Zobacz również: Oto fryzury, jakich kobiety w średnim wieku powinny się wystrzegać

Styl.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy