Reklama

Reklama

Turban z ręcznika szkodzi włosom? Oto dlaczego warto z niego zrezygnować

Zwykle po umyciu włosów, jeszcze przed wysuszeniem ich suszarką, wycieramy je ręcznikiem. Niezwykłą popularnością cieszy się turban z ręcznika, w który zawijamy mokre włosy. Okazuje się jednak, że ten sposób na ich osuszenie może być dla nich niezwykle szkodliwy.

Często podczas codziennej pielęgnacji włosów kierujemy się po prostu przyzwyczajeniami. Zdarza się jednak, że niektóre z nich wcale nam nie służą, a wręcz mogą szkodzić. Tak też jest w przypadku turbanu z ręcznika cieszącego się ogromną popularnością, którego używamy, by osuszyć mokre włosy. 

Czytaj także: Modne grzywki na jesień 2022. Komu pasują fryzury z grzywką?

Dlaczego turban z ręcznika szkodzi włosom?

Popularna tiktokerka Amy Joseph udziela swoim obserwatorom urodowych porad, a także mówi o często popełnianych przez nas błędach w pielęgnacji naszej skóry czy włosów. Ostatnio opublikowała nagranie, w którym poruszyła temat wypadania włosów i pokazała, w jaki sposób nie powinno się ich osuszać po myciu, ze względu na to, że sposób ten może je znacznie osłabić.

Reklama

Turban z ręcznika może być szkodliwy dla naszych włosów, ponieważ jeżeli zawiniemy mokre pasma w ręcznik, ciągnąc je ku górze, osłabiamy cebulki włosów. To w efekcie będzie prowadzić do ich wypadania.

Amy Joseph ma radę dotyczącą tego, co jest zdrowsze dla naszych włosów. Nadmiar wody możemy po prostu odcisnąć w bawełniany t-shirt.

Czytaj również: Najmodniejsza fryzura 2022. To cięcie podbiło serca gwiazd


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: pielęgnacja włosów | turban z ręcznika

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy