Twarz młodsza o 10 lat

Dzięki odpowiedniej pielęgnacji przywrócimy skórze sprężystość.

Upływu czasy nikt nie zatrzyma, ale możesz zminimalizować jego skutki. Spróbuj naszych sposobów
Upływu czasy nikt nie zatrzyma, ale możesz zminimalizować jego skutki. Spróbuj naszych sposobów123RF/PICSEL

Bez cieni i obrzmień

Z wiekiem skóra pod oczami staje się cieńsza. Dlatego płytko położone naczynka tworzą ciemne podkówki. Jeśli wzmocnimy i ujędrnimy skórę, cienie zbledną. Kremy pod oczy powinny więc zawierać składniki poprawiające krążenie, np. wyciąg z miłorzębu, kasztanowca, świetlika oraz witaminę C.

Spłycone zmarszczki

By cera oparła się zmarszczkom, musi być dobrze nawilżona. Stosujmy więc kremy i maseczki ze składnikami zatrzymującymi wodę w naskórku. Z głębokimi bruzdami dobrze radzi sobie kwas hialuronowy. Wypełnia je bowiem od wewnątrz. Siateczkę drobnych zmarszczek oraz kurze łapki wygładzi kolagen.

Lepsza elastyczność

Zdrowy sen i spacery na świeżym powietrzu mają ogromny wpływ na wygląd naszej skóry. Niedosypianie i brak tlenu powodują, że przybywa nam zmarszczek, owal twarzy opada, skóra traci sprężystość i wiotczeje. Starajmy się więc przesypiać osiem godzin na dobę i codziennie spędzajmy przynajmniej godzinę na świeżym powietrzu. Pamiętajmy też o przewietrzeniu sypialni przed snem.

Odzyskany owal

Z wiekiem zarys twarzy staje się mniej wyraźny, ponieważ skóra wiotczeje i opada. Aby spowolnić ten proces, musimy pobudzić produkcję kolagenu. Odpowiada on bowiem za sprężystość, jędrność i nawilżenie skóry oraz za odnowę jej komórek. Do wytwarzania tego składnika organizm skłonimy za pomocą masażu twarzy.

Możemy go wykonywać podczas codziennego nakładania kremu. Delikatnie masujmy owal twarzy od brody w kierunku uszu. A w całą twarz nie wcierajmy, lecz wklepujmy kosmetyk, aby pobudzić krążenie krwi. Pamiętajmy też o właściwym wyborze kremów i maseczek. Powinny one zawierać odmładzające składniki, m.in. kwas hialuronowy i witaminy.

Świetlista cera

Aby skóra odzyskała promienny wygląd i jednolity koloryt, raz lub dwa razy w tygodniu złuszczajmy martwy naskórek peelingiem. Możemy przygotować go w domu, np. z łyżki cukru, łyżeczki mielonej kawy oraz soku z cytryny i oliwy. Płynnych składników powinno być tyle, aby powstała gęsta papka. Masujmy nią twarz i szyję okrężnymi ruchami, a potem spłuczmy ciepłą wodą.

Rewia
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas