Ujędrniające okłady na ciało

Zamiast narzekać na wiotczejącą skórę, zmobilizuj się do działania. Choć raz w tygodniu wykonaj jeden z proponowanych zabiegów.

Aby przywrócić skórze jędrność, masz do wyboru kilka kuracji
Aby przywrócić skórze jędrność, masz do wyboru kilka kuracji© Panthermedia

Będziesz miło zaskoczona ich efektami: skóra odzyska jędrność i elastyczność. Zabiegi te poprawiają bowiem ukrwienie, a dzięki temu skóra staje się lepiej odżywiona. Potrzebna jest jednak regularność w ich wykonywaniu. Pokuś się o miesięczną kurację i powtarzaj ją kilka razy w roku. Do wyboru masz masaż stemplami (niżej podajemy sposób ich wykonania) lub okłady z użyciem bandaży. Bandaże wystarczy nasączyć wyciągami ziołowymi i owinąć nimi te partie ciała, którym brakuje jędrności. Oto kilka przepisów na ziołowe okłady.

Kawowy

Szklankę mielonej kawy zalej 2 szkl. wrzątku. Po 20 min napar odcedź. Umocz stempel i wymasuj nim ciało. Masz bandaże? Namocz je w naparze i na 30 min owiń nimi te partie, które wymagają ujędrnienia. Okład wspomaga spalanie komórek tłuszczowych.

Grapefruitowy

Szklankę soku z grapefruita rozcieńcz z dwiema szklankami wody destylowanej. W uzyskanym płynie namocz bandaże. Lekko je odciśnij. Następnie owiń nimi nogi, brzuch lub inne części ciała - te, na których chcesz ujędrnić skórę. Taki okład trzymaj od 20 do 40 minut. Jeśli bandaże przeschną, ponownie je namocz lub po prostu spryskaj je grapefruitowym płynem.

Kasztanowy

Trzy łyżki wyciągu z kasztanowca (kupisz go w aptece; 100 g płynu kosztuje ok. 8 zł) rozcieńcz z 2 szklankami wody. W mieszance namocz bandaże, owiń nimi ciało. Taki okład usprawnia pracę układu limfatycznego, czyli zapobiega obrzękom.

Miętowy

Garść liści mięty zalej 2 szklankami wrzątku. Naczynie przykryj na 20 minut. Napar odcedź (możesz dodać do niego kilka kropli kamfory). Ciało wymasuj namoczonym w nim stemplem lub owiń bandażami (na co najmniej pół godziny - w międzyczasie jeszcze raz namocz bandaże). Zabieg miło schładza ciało, a to usprawnia krążenie krwi i limfy.

Jak zrobić stemple do masażu

Na jeden stempel potrzebne ci będą: bawełniana chusta (40 cm na 40 cm), sznurek, 5 łyżek gruboziarnistej soli, olejek rozmarynowy. Sól wymieszaj z kilkoma kroplami olejku. Wsyp do chusty i zawiąż tak, aby uzyskać kształt stempla. Namocz go w ciepłej oliwie lub w jednym z proponowanych przez nas naparów. Wymasuj nim ciało. Po wysuszeniu możesz użyć go jeszcze raz.

Chwila dla Ciebie
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas