Reklama

Reklama

Upiększające spa

Sprytne triki na piękne, domowe kwiaty

Zafundujmy kwiatom relaksacyjne zabiegi kosmetyczne.

Rośliny poczują się lepiej, gdy raz na jakiś czas zafundujemy im delikatny, chłodny prysznic. Tak zmyjemy z nich warstwę kurzu. Dodatkowo oblejmy łodygi wystudzoną wodą pozostałą po gotowaniu warzyw korzeniowych.

Oczyszczone z kurzu liście przetrzyjmy wacikiem zwilżonym mieszanką miodu i oliwy (1:1). Tak nabłyszczymy rośliny o dużych i gładkich liściach. Nie róbmy tego z fiołkiem afrykańskim!

Trochę ziemi wymieszajmy z mieloną kawą i wsypmy z powrotem do doniczki. Ziemia użyźni się. Dodatkową odżywkę dla korzeni zróbmy z naparu pokrzywy, rumianku lub szałwii. Podlewajmy nim roślinę raz w tygodniu, a zacznie rosnąć bujniej.

Reklama

Pokruszoną tabletką aspiryny obsypmy ziemię wokół rośliny. Zawarty w niej kwas salicylowy wzmocni jej system odpornościowy, poprawi się też kolor rośliny - będzie intensywniejszy.

Domowe sposoby

Piwo rozcieńczamy z wodą w proporcjach 1:3. Moczymy w nim wacik i myjemy liście. Pamiętajmy, by nie przyciskać zbyt mocno. Uwaga, nigdy nie podlewajmy roślin piwem ani jego roztworami.

Obraną skórką od banana, jej wewnętrzną stroną, przetrzyjmy liście. Zostawimy na nich warstwę naturalnego nabłyszczacza, która chronić będzie przed osadzaniem się kurzu.

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy