Reklama

Usta. Jak o nie dbać

W czterech krokach ujmij sobie lat.


Pobudzanie krążenia

Z wiekiem zmniejsza się ilość kolagenu, który wygładza i ujędrnia usta. Aby pobudzić skórę do jego wytwarzania, raz w tygodniu wykonaj peeling. Przygotuj go z cukru, oliwy i soku z cytryny. Nałóż papkę na wargi i masuj palcem okrężnymi ruchami.

Opłucz chłodną wodą. Usta możesz także masować na sucho miękką, czystą szczoteczką do zębów.

Pobudzisz w ten sposób krążenie krwi, usuniesz łuszczący się naskórek i sprawisz, że staną się pełniejsze.

Regeneracja

Jeśli malujesz usta, wybieraj szminki, które jednocześnie je nawilżają, chronią i pielęgnują. Powinny zawierać naturalne olejki, wosk i witaminy.

Reklama

Noś też w torebce ochronną pomadkę i używaj jej kilka razy dziennie. Zwłaszcza gdy na dworze jest wietrznie i zimno. Doskonałe właściwości pielęgnujące ma masło shea, kakaowe oraz olejek macadamia. Składniki te bardzo szybko przywracają odpowiednie nawilżenie i przyspieszają regenerację naskórka. Gojąco działają witaminy A i E wyciśnięte z kapsułki.

Ćwiczenia mięśni

Wargi starzeją się tak samo jak skóra. Lat dodają im szczególnie tzw. zmarszczki palacza, czyli biegnące promieniście wokół ust. Najwcześniej powstają u osób palących papierosy, ale nie tylko.

Z wiekiem stają się widoczne u większości z nas. Jeśli chcesz im zapobiec lub wygładzić już istniejące, często się uśmiechaj. Codziennie wykonuj też ćwiczenia polegające na wymawianiu samogłosek z przesadną dokładnością. Wzmocnisz w ten sposób mięśnie i wygładzisz skórę.

Naturalne nawilżanie

Nie dopuszczaj do wysychania ust, bo szybciej powstaną na nich zmarszczki. Wieczorem smaruj je miodem. To doskonały środek nawilżający.

Możesz dodać do niego trochę miąższu z aloesu, który nie tylko nawadnia naskórek, ale także wspomaga wytwarzanie kolagenu i elastyny. Sprawi więc, że usta staną się gładsze i jędrniejsze. Podobne właściwości ma świeży zielony ogórek. Zawiera dużo wody, która zadba o nawilżenie.
Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy