W olejku jest moc

Nowa metoda pielęgnacji włosów.

Zwykłego olejku nie powinno się nakładać u nasady skóry głowy, bo może to spowodować efekt przetłuszczonych włosów
Zwykłego olejku nie powinno się nakładać u nasady skóry głowy, bo może to spowodować efekt przetłuszczonych włosów123RF/PICSEL

Czym jest olejek do włosów?

To tłusty preparat na bazie roślin (jednej lub kilku), który może zastępować odżywkę i maskę do włosów. Zawiera witaminy i minerały, dlatego niweluje najczęstsze problemy z włosami, takie jak: rozdwajanie się końcówek, łamliwość, elektryzowanie się i suchość. Pełni także funkcję termoochronną podczas suszenia lub prostowania włosów.

Recepta na piękne włosy

Metoda olejowania włosów jest uzależniona od ich rodzaju. Oto proste zasady.

1. Jeśli masz włosy cienkie lub przesuszone, nałóż ciepły olejek godzinę przed myciem włosów.

2. Na włosy matowe, łamliwe lub elektryzujące się należy stosować go po umyciu, rozprowadzając odrobinę na mokrych włosach.

3. Gdy zniszczone są tylko końcówki włosów, najlepiej jest rozprowadzać na nich olejek rozpylaczem. Zwykłego olejku nie powinno się nakładać u nasady skóry głowy, bo może to spowodować efekt przetłuszczonych włosów. Na skórę głowy stosuje się olejek specjalnie do tego przeznaczony.

Rodzaje olejków

Jaki olejek jest najlepszy dla twoich włosów?

1. Gotowe olejki przeznaczone są do różnych rodzajów włosów. Do włosów bardzo zniszczonych wybierz kosmetyk odżywczy, zawierający olejek z awokado, bogaty w witaminy A, B i D lub olej z pestek winogron o właściwościach przeciwutleniających.

2. Na niezdyscyplinowane loki stosuj kosmetyki typu olejek, w których składzie znajduje się olej różany, arganowy lub tzw. płynny jedwab. Chronią przed puszeniem i elektryzowaniem się włosów. Jeśli masz włosy matowe, wybierz produkt z olejkiem jojoba lub sojowym - każdy z nich mocno nawilża włosy.

Domowe przepisy

Olejek do włosów możesz przygotować samodzielnie.

1. Doskonale do tego się nadaje oliwa z oliwek - zapobiega rozdwajaniu się końcówek. Dobry jest też olej lniany, ponieważ odżywia włosy. Zaś jeśli chcesz wygładzić włosy, np. kręcone, zastosuj olej kokosowy.

2. Jeśli masz problemy z wypadaniem włosów, zastosuj olej czosnkowy - możesz go nakładać także na skórę głowy. Olej przyspieszy ich porost oraz zregeneruje łodygę włosa. By nawilżyć włosy od środka, stosuj olej rycynowy. Możesz go też połączyć z żółtkiem jaja kurzego i octem jabłkowym.

Życie na gorąco
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas