Reklama

Wizjonerskie kolekcje Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU

Anna Szczygieł kolekcją „That’s The Way I Am” wygrała Pokaz Dyplomowy Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w Krakowie.

Projektantka w dopracowanych w detalach ubraniach i akcesoriach zawarła ducha Londynu - miasta w którym na co dzień mieszka i tworzy. Partnerem strategicznym Pokazu dyplomowego SAPU była marka LPP, która przyznała również swoje nagrody finansowe. Projekt był współfinansowany ze środków miasta Krakowa.

Kolekcja "That’s The Way I Am" ujęła jury, w którym których zasiadło wiele ważnych osobowości świata mody. Kolekcje dyplomowe SAPU oceniali m.in. Ada Fijał, Ilona Majer i Rafał Michalak (MMC), Patrycja Cierocka (Patrizia Aryton), Elena Ciuprina (ilustratorka mody), Karolina Luisoni (kostiumografka, Szwajcaria), Bin Chen (Donghua University, Chiny), Maria Cristina Rigano (University of International Studies of Rome, Włochy) czy Karolina Bosakova (European Fashion Accelerator). Anna Szczygieł otrzymała także kilka innych nagród od partnerów pokazu - Bielendy, hotelu Radisson, Harel czy Patrycji Cierockiej. Pokaz odbył się w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie.

Reklama

 LPP - właściciel marek Reserved, Cropp, House, Mohito, Sinsay - po raz kolejny wsparł pokaz dyplomowy SAPU, dając szansę rozwoju talentom polskiej mody. Firma przyznała dwie nagrody finansowe po 1500 zł wraz z zaproszeniami na staż do marek House i Mohito. Otrzymały je Aleksandra Filipowicz (nagroda House) i Magdalena Rzepecka (nagroda Mohito).

Pokaz dyplomowy SAPU obserwowali dziennikarze i krytycy mody z największych polskich mediów. Nagrodę Rady Mediów pod przewodnictwem Michała Zaczyńskiego otrzymał Łukasz Kubiński, autor "Furniture Collection", inspirowanej kształtem i budową mebli. Kolekcja zwraca również uwagę, że nasz świat tworzą osoby należące do wielu grup etnicznych. Projektant odebrał jeszcze jedną nagrodę, od partnera pokazu, fabryki nici Ariadna. Wśród nagród były także liczne publikacje medialne, dzięki czemu młodzi projektanci mają szansę zyskać większy rozgłos.

Wiele zaprezentowanych kolekcji było stworzonych w duchu mody społecznie odpowiedzialnej, co jest wynikiem zajęć No Waste prowadzonych w ramach programu nauki w SAPU. Przed pokazem dyplomowym odbyły się pokazy semestralne 1 i 2 roku, w czasie których zaprezentowano m.in. projekty wykonane z materiałów recyklingowych, w zgodzie z ideą zero waste.

Kolekcje prezentowane w czasie pokazu dyplomowego SAPU miały jeszcze jeden wymiar - zaprezentowano projekty, które zostały stworzone w czasie pandemii COVID-19. W związku z tym mieliśmy okazję zobaczyć, jak ten trudny czas wpłynął na wyobraźnię i postrzeganie świata przez młodych projektantów.

Szkoła Artystycznego Projektowania Ubioru SAPU w Krakowie należy do najbardziej cenionych polskich placówek edukujących projektantów mody, obuwia, akcesoriów, stylistów i visual merchandiserów. Innowacyjny program nauki sprawia, że absolwenci SAPU osiągają wiele międzynarodowych sukcesów. Przy SAPU działa również Fashion College, gdzie projektowania mody w języku angielskim uczą się młode talenty z całego świata.

Nagrody dla absolwentów SAPU

KOLEKCJA ROKU

Anna Szczygieł

KOLEKCJA MEDIÓW

Łukasz Kubiński

NAGRODY LPP

Aleksandra Filipowicz (nagroda House)

Magdalena Rzepecka (nagroda Mohito)

WYRÓŻNIENIA JURY "KREATYWNOŚĆ I WIZJONERSTWO"

Mariola Homoncik

Łukasz Kubiński

Alexander Graham

WYRÓŻNIENIA RADY MEDIÓW

Aneta Łącka

Mariola Homoncik

Anna Szczygieł

NAGRODA BIELENDA

Anna Szczygieł

NAGRODA ARIADNA

Łukasz Kubiński

NAGRODA HOTEL RADISSON

Anna Szczygieł

NAGRODA ARTS THREAD, WIELKA BRYTANIA

Magdalena Rzepecka

NAGRODA INTERNATIONAL ETHNIC BALTIC FASHION FESTIVAL, ROSJA

Weronika Kołacz

NAGRODA FASHION MAGAZINE & FASHION POST

Alexander Graham 

NAGRODA PATRYCJI CIEROCKIEJ, PATRIZIA ARYTON

Anna Szczygieł

NAGRODA DOMINIKI NOWAK, VANDA NOVAK

Mariola Homoncik

NAGRODA HAREL

Anna Szczygieł, Alexander Graham, Angelika Daniluk 

NAGRODA WHITEMAD

Nargiz Salwa 

NAGRODA OCZY.MAG

Łukasz Kubiński

NAGRODA CONVERSE & MATEUSZ KOŁTUNOWICZ

Mariola Homoncik, Alexander Graham, Anna Szczygieł

NAGRODY PAULINY SOBOŃ

Karolina Pieronek, Aleksandra Filipowicz, Nargiz Salwa, Honorata Nidecka

NAGRODA ADRIANA FABIANA I MARKI MOLTO

Weronika Kołacz

NAGRODA POLI JANKOWSKIEJ

Angelika Spendel

Co jeszcze może cię zainteresować?

Lidia Kalita wie, dokąd przeniesie się świat mody

Eurowizja 2021: Tancerz zdradza kulisy widowiska

Róż i czerwień: Energetyczne stylizacje


 

Styl.pl/materiały prasowe
Dowiedz się więcej na temat: Kraków | pokaz mody | młodzi projektanci | Ada Fijał | Lidia Ostólska
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama