Reklama

Reklama

Włosy dobrze umyte

Czy zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego kilka godzin po umyciu twoje włosy wyglądają nieświeżo? Zapewne robisz błędy już przy wyborze szamponu.

Fryzjerzy uważają, że sporym błędem w codziennej pielęgnacji włosów jest nadużywanie szamponów tzw. profesjonalnych. Większość z nich zawiera silikony. To prawda, że niemal natychmiast po ich zastosowaniu włosy staną się miękkie oraz łatwo będzie je rozczesać. Ale codzienne stosowanie takich preparatów negatywnie wpływa na ich kondycję. Włosy staną się szorstkie, łamliwe, suche, ze skłonnością do puszenia się i trudne w układaniu. Dlatego produktów tzw. profesjonalnych używajmy raz na tydzień, na zmianę z "bezsilikonowymi".

Zmieniaj szampony

Reklama

Do włosów suchych najlepsze są gęste preparaty, bogate w składniki nawilżające, na przykład masło shea oraz olejki. Z kolei włosy łatwo przetłuszczające się bardziej skorzystają na szamponie z substancjami ściągającymi, takimi jak olej cytrusowy, rozmaryn, szałwia czy rumianek. Fryzjerzy doradzają zmiany, czyli dostosowywanie preparatów do aktualnych potrzeb.

Jeśli więc twoim suchym i farbowanym włosom brakuje teraz np. witalności, dwa lub trzy razy umyj je szamponem odżywczym, po czym wróć do preparatu z pigmentami. Nie przesadzaj jednak z jego objętością. Do umycia krótkich lub średniodługich włosów wystarczy ilość wielkości orzecha włoskiego.

Rób peeling

Raz na dwa-trzy tygodnie warto zrobić peeling skóry głowy. Usuniesz zrogowaciały naskórek, pozostałości po kosmetykach i obumarłe włosy. Możesz kupić gotowy preparat albo przygotować go samodzielnie, dodając do zwykłego szamponu łyżkę cukru. Aby włosy po takim zabiegu się nie sklejały, trzeba je bardzo dokładnie spłukać. Przed myciem delikatnie rozczesz włosy, dzięki temu nie będą się plątać. W trakcie zabiegu nigdy ich nie szarp i nie trzyj.

33/2015 Tele Tydzień

Tele Tydzień

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy