Włosy pielęgnuj naturalnie

Mogą być zdrowe bez chemii.

Piękno płynie z natury
Piękno płynie z natury123RF/PICSEL

Zamiast szamponu

Jeśli myjesz włosy codziennie, używaj delikatnego szamponu albo z niego zrezygnuj. Przygotuj domowy z orzechów piorących. 6-7 łupin zalej 1/2 litra wody i gotuj na małym ogniu 5 minut. Ciepłym wywarem umyj kilkakrotnie włosy, a potem spłucz. Szampon możesz też zastąpić glinką. Włosy będą po niej miękkie i błyszczące, ale po umyciu musisz je spłukać wodą z octem winnym lub sokiem z cytryny.

 Sposób na przetłuszczone

Po umyciu spłucz włosy wodą z dodatkiem jasnego piwa w proporcji 3:1. Zmniejszysz w ten sposób wydzielanie sebum. Napój ten zawiera mnóstwo witamin z grupy B, które wzmacniają cebulki i zapobiegają wypadaniu włosów. Otwórz piwo godzinę przed użyciem, aby zdążył ulotnić się alkohol, który wysusza włosy. Do płukanki możesz dodać także bogaty w witaminę C sok z cytryny. Dzięki temu włosy odzyskają piękny połysk oraz sprężystość.

Miękkie bez maski

Gotową maseczkę zastąp masłem shea. Możesz je kupić w sklepie z naturalnymi kosmetykami lub w dobrej zielarni. Umyj włosy wywarem z orzechów piorących i osusz ręcznikiem. Nałóż łyżeczkę masła shea i pozostaw na godzinę lub na noc. Następnie jeszcze raz umyj głowę. Nie musisz już stosować odżywki, bo włosy będą gładkie, miękkie i lśniące. Masło shea doskonale regeneruje suche, farbowane lub zniszczone rozjaśnianiem włosy. Świetnie działa też na skórę głowy. Łagodzi podrażnienia i zapobiega powstawaniu łupieżu.

Lśniące i sprężyste

Na kondycję włosów oraz skóry głowy świetnie wpływają zioła. Po każdym umyciu płucz włosy w naparze lub wywarze roślinnym, odpowiednim do ich koloru. Jasne pięknie będą błyszczały, gdy polejesz je naparem z kwiatów rumianku, lipy lub dziewanny. Do ciemnych stosuj wywar z kory dębu, liści orzecha włoskiego, pokrzywy albo ziela szałwii. Płyn poprawi ich kondycję i lekko przyciemni. Rude płucz w naparze z kwiatów hibiskusa, aby pogłębić odcień i dodać im blasku. Łamliwym włosom pomoże napar z szyszek chmielu - wzmocni je na całej długości. Pamiętaj, aby za każdym razem parzyć świeże zioła. Przecedzaj je przez sitko wyłożone gazą i używaj po przestudzeniu. Naparem z ziół możesz także rozcieńczać maseczki do włosów, np. z glinki.

 Bez łupieżu

Jeśli nie możesz poradzić sobie z łojotokiem, nałóż na włosy maskę z błota z Morza Martwego. Dzięki wysokiemu stężeniu minerałów błoto pomaga też w leczeniu łuszczycy i stanów zapalnych skóry głowy. Reguluje wydzielanie sebum. A włosom przywraca elastyczność i połysk. Suche błoto wymieszaj z ciepłą wodą i nałóż na głowę. Owiń folią oraz ciepłym ręcznikiem. Pozostaw na 30 minut.

Rewia
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas