Reklama

Wygładzić zmarszczki mimiczne

Systematyczna pielęgnacja sprawi, że kurze łapki i bruzdy staną się płytsze.

Wklepuj, nie wcieraj

Na pogłębianie się zmarszczek ma wpływ także nieumiejętna pielęgnacja. Kosmetyków nie wolno wcierać w skórę, zwłaszcza w miejscach, gdzie jest ona najcieńsza, czyli w okolicy oczu. Krem lub serum nanosimy punktowo, a potem delikatnie go rozprowadzamy i wklepujemy opuszkami palców. 

Wysypiaj się

Jeśli ciągle niedosypiamy, nasza skóra szybciej traci wodę i zaczyna wiotczeć. Pojawiają się też sińce pod oczami i pogłębiają zmarszczki mimiczne. Skóra najintensywniej pozbywa się zanieczyszczeń właśnie w nocy i wtedy najlepiej się regeneruje. Gdy stale niedosypiamy, brakuje jej na to czasu. Ważne jest również, jak śpimy. Najlepsza jest pozycja na wznak, z niewielką poduszką pod głową. 

Reklama

Cytryna i ocet jabłkowy

Kwasy owocowe odmładzają skórę. Cytryna ma dużo witaminy C, która zwalcza wolne rodniki i przeciwdziała starzeniu się cery. Natomiast ocet jabłkowy, oprócz witaminy C, zawiera także witaminę E, uważaną za eliksir młodości. Przemywanie zmarszczek mimicznych tymi płynami (rozcieńczonymi wodą) wyraźnie je spłyca.

Jedz powoli

Szybkie połykanie słabo rozdrobnionego pokarmu może się przyczynić do pogłębienia bruzd nosowo-wargowych. Niedokładne gryzienie jedzenia niekorzystnie wpływa na pracę trzustki. A jej niedomaganie objawia się m.in. głębokimi bruzdami biegnącymi od skrzydełek nosa do kącików ust.

Zmień dietę

Osoby, które mają głębokie, poziome bruzdy na czole, powinny jadać mnie produktów z białą mąką, rafinowanym cukrem oraz z białym ryżem. Tego typu zmarszczki świadczą bowiem o złym przyswajaniu wymienionych pokarmów. Zaczerwienienie wokół zmarszczek pojawia się u osób, których dieta zawiera za dużo mięsa, wędlin oraz żółtych serów. 

Więcej pij

Woda wypłukuje z organizmu toksyny i korzystnie wpływa na nawilżenie skóry. Ale nie musimy pić wyłącznie wody. Mogą to być również owocowe herbatki i ziołowe napary, ale bez cukru! Aby dobrze nawodnić organizm, należy pić powoli, małymi łykami. Płyn wypity duszkiem, szybko zostanie wydalony.

Ćwicz mięśnie twarzy

Joga twarzy potrafi spłycić zmarszczki w ciągu dwóch tygodni! Tak twierdzą specjaliści zajmujący się tymi ćwiczeniami. Ich zdaniem głębokie, przeponowe oddychanie oraz przybieranie zabawnych min przed lustrem może wygładzić cerę. Podstawowe ćwiczenia to - podnoszenie brwi przy jednoczesnym uciskaniu dłonią czoła, wydymanie policzków, zamykanie i otwieranie oczu, szerokie otwieranie ust i zamykanie ich z układaniem buzi w ciup. Aby pozbyć się zmarszczek na szyi, należy odchylać głowę do tyłu, a następnie ją opuszczać. Spróbujmy, to nic nie kosztuje.

Wypełnij od środka

Aby młodo wyglądać, musimy zdrowo się odżywiać. Dla urody najważniejsze są witaminy E, A i C. Znajdziemy je m.in. w warzywach. Jedzmy potrawy z dyni, są bogate w beta-karoten. W diecie nie może zabraknąć też zielonych warzyw, np. brokułów (wit. E, C), nasion (pestki słonecznika, dyni), migdałów i orzechów (wit. E, B, kwas foliowy). Bezcenne dla urody są także owoce, np. śliwki, morele i winogrona zawierają mnóstwo witamin (A, C, E, B6, K) oraz składników mineralnych (wapń, potas, magnez).


Rewia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy