Reklama

Reklama

Wyszczuplające fryzury

Stracić kilka kilogramów w kilka minut? To możliwe! Wystarczy odpowiednia fryzura! Dobre cięcie i uczesanie potrafią wysmuklić twarz, a nawet sylwetkę.

Długie fale

Opadające na twarz pasma ukrywają zbyt okrągłe policzki, wyszczuplają też szyję i dekolt. Możesz zaczesywać włosy na jedną stronę (przedziałek musi być umiejscowiony zdecydowanie z boku), lub - jak Karolina Szostak (42) - bardziej symetrycznie (z przedziałkiem na środku). Włosy wyprostuj za pomocą szczotki, odbijając je od nasady, a następnie wygładź prostownicą. Przydadzą ci się krem wygładzający oraz lakier utrwalający fryzurę.

Chaotyczny bob

Jak wszystkie asymetryczne fryzury równoważy proporcje twarzy. Najlepiej zdecydować się na cięcie, które będzie krótsze z tyłu, a dłuższe z przodu. Taki bob idealnie sprawdza się, kiedy chcesz wyszczuplić sylwetkę: odsłania kark, więc daje wrażenie lekkości. Unikaj obcinania włosów do linii żuchwy - w ten sposób podkreślisz pulchną twarz. Stawiaj na naturalne stylizacje. Końce włosów zawijaj do tyłu - jak Edyta Jungowska (49). Nigdy pod spód.

Reklama

Asymetryczna grzywka

Jeśli lubisz proste włosy, a masz okrągłą twarz, najlepszym rozwiązaniem jest dla ciebie fryzura w stylu Katarzyny Figury (53). Dzięki dłuższej grzywce i zaczesaniu włosów na jedną stronę zakryjesz część twarzy, a tym samym ją wysmuklisz, skorygujesz jej owal i stworzysz jedno z najmodniejszych uczesań sezonu!

Uniesiona góra

Kto powiedział, że puszyste fryzury nie nadają się dla puszystych? Podtapirowanie i uniesienie włosów do góry to sprawdzony sposób na wysmuklenie twarzy. Taka fryzura ją wydłuża, jest też bardzo kobieca. Sprawdza się zarówno na włosach krótkich, jak i długich. Dobrym pomysłem jest propozycja Adele (27), czyli połączenie tapirowania z wypuszczeniem na twarz dwóch wąskich pasm, które dodatkowo ją wyszczuplą.

SHOW 9/2015

Show

Reklama

Reklama

Reklama