Życie we własnym rytmie, czyli jak wykorzystać czas na swoją korzyść?

Zrozumienie rytmu dobowego w jakim działa nasze ciało jest kluczem do dobrego funkcjonowania. Tyczy się to nie tylko dostosowania godzin pobudki i zasypiania do chronotypu. Aby pielęgnacja skóry była skuteczna, upewnij się, że jest ona zgodna z jej dobowym rytmem.

Gdy ty śpisz, twoja skóra pracuje nad regeneracją
Gdy ty śpisz, twoja skóra pracuje nad regeneracjąmateriały prasowe

Świat pełen pośpiechu

Korporacyjny styl pracy wiąże się z późnymi powrotami do domu. Ciężko zadbać o relacje z najbliższymi, cierpią także nawyki żywieniowe. W takich warunkach nie dziwi, że większość z nas nie poświęca dostatecznej uwagi odpowiedniej pielęgnacji.

Filozofia well being oraz trend slow life to recepta na świat żyjący w zbyt wielkim pędzie. Coraz mocniej dostrzegamy, ile kosztuje nas życie w biegu, chętnie więc stawiamy na tak zwaną uważność (mindfulness) - nie tylko w relacjach z rodziną i przyjaciółmi, ale także w komponowaniu codziennego menu, a nawet w pielęgnacji oraz dbałości o sen.

Ostatnia kwestia jest szczególnie ważna. Znaczną część naszego życia spędzamy śpiąc. To właśnie wtedy nasz organizm ma szansę się zregenerować. Zapewnienie optymalnego czasu na nocny odpoczynek wspiera naturalne procesy regeneracyjne. Mniej chorujemy, znacznie lepiej wyglądamy. To właśnie w nocy nasza skóra przechodzi bowiem w tryb regeneracji. Mając na uwadze dobowy rytm człowieka marka Dermika postanowiła stworzyć linię produktów dostosowanych do naturalnych potrzeb skóry. Nocny rytuał pielęgnacyjny kosmetykami z linii Insomnia pozwala przygotować skórę do jak najlepszego wykorzystania procesów regeneracyjnych i odmładzających zachodzących nocą.

Żeby zachować młodość i promienny wygląd warto jednak zadbać o całodobową pielęgnację. Jak się za to zabrać? Przede wszystkim podziel nakładanie kosmetyków na etapy zgodne z rytmem dnia i nocy. Od czego zacząć?

Pielęgnacja skóry rano

Tuż po przebudzeniu warto dokładnie oczyścić twarz. Wiele kobiet rezygnuje z tego kroku tylko przemywając ją wodą i od razu nakładając makijaż - to spory błąd! O poranku warto zmyć ze skóry pot, zanieczyszczenia oraz kosmetyki nałożone na noc: to zagwarantuje, że te nakładane później będą miały szansę zadziałać zgodnie z przeznaczeniem. Czynność ta pobudzi również krążenie i dotleni skórę. O tej porze wybieraj kosmetyki o lekkiej konsystencji.

Dermika content box

Rano cera nastawiona jest na ochronę. Wybierając krem, zwróć uwagę, aby posiadał filtr UV. Dobrze, gdy jego składniki będą zawierały antyoksydanty (m.in. witaminy A, C i E czy koenzym Q10). Dlaczego warto to robić? Brak ochrony może doprowadzić do zniszczenia kolagenu znajdującego się w skórze, a w konsekwencji do powstawania zmarszczek. Poranek to także czas, w którym nasza cera wygląda najlepiej. W okolicach godziny 10:00 wyglądamy świeżo i promiennie, dopiero po południu zaczynają być widoczne pierwsze oznaki zmęczenia.

Jak dbać o skórę w ciągu dnia?

W okolicach południa pory na skórze otwierają się, zaczyna się zwiększone wydzielanie sebum. To wina między innymi kortyzolu, który jest tak zwanym hormonem stresu. Jeżeli jesteś w pracy - warto wykorzystać bibułki osuszające lub puder matujący. Zadbaj także o odpowiednie nawilżanie zmęczonej skóry. Możesz to zrobić za pomocą odświeżających kosmetyków w spreju. Wybieraj preparaty o lżejszej konsystencji, aby skóra wyglądała świeżo przez cały dzień..

Po powrocie do domu dokładnie oczyść twarz. To szczególnie ważny krok, usuwasz bowiem nie tylko resztki makijażu, ale także zanieczyszczenia, które osiadają na twarzy. To etap, o który warto zadbać szczególnie zimą podczas smogu! Niezależnie od tego, czy używasz płynu micelarnego, mleczka czy żelu do demakijażu, zakończ oczyszczanie tonikiem. To właśnie ten kosmetyk pozwoli przywrócić naturalne pH skóry. Uwaga! Najlepiej zmyć makijaż przed 20:00 - po tej godzinie zaczynają się bowiem procesy regeneracyjne, a nakładane kosmetyki powinny być przeznaczone do nocnej pielęgnacji.

Wieczorna i nocna pielęgnacja skóry

Sen ma szczególną rolę dla regeneracji całego organizmu. W okolicach 22:00 komórki skóry zwiększają swoją aktywność, po to aby po północy rozpocząć usuwanie toksyn. Noc ma więc kluczowe znaczenie dla dobrego wyglądu oraz procesów odmładzających. Warto więc odpowiednio zadbać o pielęgnację, aby wesprzeć naturalne mechanizmy.

Gdy my śpimy, nasz naskórek oraz włókna kolagenowe mają szansę na odbudowę. Linia Insomnia przygotowana przez markę Dermika stymuluje produkcję kolagenu. Tym samym wpływa na redukcję zmarszczek oraz wygładzenie skóry. Zastosowanie składników pochodzenia naturalnego (m.in. witaminy E, ekstraktu z algi Chlorella vulgaris czy masła Shea) wspomaga naturalne procesy metaboliczne. Takie połączenie składników zapewnia dogłębną odnowę, a jedwabista konsystencja i relaksujący zapach działają kojąco na zmysły ułatwiając zasypianie.

Noc to także czas przywracania równowagi lipidowej. To dobry moment na użycie kosmetyków o bogatszej konsystencji, przywracających komfort skórze, takich jak krem-eliksir Dermika Insomnia, który dodatkowo działa przeciwzmarszczkowo i wygładza. Dodatek masła shea doskonale będzie wspierał naturalne procesy odbudowy płaszcza lipidowego. Skóra nocą potrzebuje także dotlenienia, pamiętaj więc o tym, aby wybierane kosmetyki miały skoncentrowaną formę. Krem dobierz do potrzeb skóry: w linii Dermika Insomnia znajdziesz aż cztery kremy różniące się między sobą konsystencją, od lżejszych, nawilżających (przeznaczonej dla grupy 30-40+), do bogatego serum (dla pań 50-60+).

Warto pamiętać, że w trosce o dobry wygląd należy działać kompleksowo. Odpowiednie odżywianie i pielęgnacja, właściwa ilość wypijanej wody, wystarczająca ilość i dobra jakość snu, unikanie stresu - to dzięki połączeniu wszystkich tych elementów czujemy się najlepiej. A wtedy właśnie wyglądamy najpiękniej.

Artykuł z ekspozycją partnera

materiały promocyjne
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas