Reklama

Reklama

Oznaki miłości

Jeśli twój mężczyzna nie mówi, że cię kocha, nie przytula i nie przynosi ci kwiatów - nie oznacza to, że cię nie kocha. Po prostu nie rozumie, że ma to dla ciebie tak wielkie znaczenie.

Powiedz mu o tym! Chciałabyś, aby twój mężczyzna przyniósł ci czasem kwiaty. Albo przytulił, ot tak, po prostu, kiedy wracasz zmęczona z pracy. Co szkodziłoby mu kupić ci czasem jakiś drobiazg? Tymczasem on uważa, że pieniądze należy wydawać tylko na niezbędne rzeczy. Masz wtedy wrażenie, że on w ogóle cię nie rozumie! Symbolika w miłości kobiet i mężczyzn wygląda zupełnie inaczej i dopóki się wzajemnie nie rozszyfrujecie, ciężko będzie wam zrozumieć, co chcecie sobie przekazać.

Symbolika kobiet

Słowa - dla kobiety są niesłychanie ważne. Każde werbalne wyrażenie sympatii, podziwu czy zachwytu przyjmujesz jako przejaw męskich uczuć. Chciałabyś, by szepnął ci czasem jakieś czułe słówko, powiedział jak ładnie dziś wyglądasz lub że twoja nowa sukienka pasuje do koloru oczu. Mógłby też czasem popatrzeć ci głęboko w oczy, tymczasem on nawet nie pamięta ich koloru... Wyznanie "kocham cię" ostatnio słyszałaś chyba przy ołtarzu!

Reklama

Gesty - to drugi z najważniejszych dla kobiety wyrazów uczuć i miłości. Tak bardzo pragniesz czasem jego przytulenia! Gdy oglądasz kolejny film o miłości i widzisz bohaterkę w ramionach ukochanego, czujesz się potwornie samotna, a łzy same cisną ci się do oczu. Brakuje ci jego czułości...

Kwiaty i drobne upominki - upragnione i pożądane przez każdą kobietę. Zawsze, gdy przechodzisz koło kwiaciarni jest ci przykro, że nie dostajesz od swojego mężczyzny kwiatów. Tylko, że on nawet nie wie, jakie kwiaty lubisz najbardziej i o jakim prezencie marzysz!

Nastrój - romantyczny spacer przy zachodzie słońca czy wspólna kolacja przy świecach, o tym marzy każda kobieta. Kiedy mu o tym wspominasz, patrzy na ciebie ze zdziwieniem i mówi: "Znów naoglądałaś się filmów". Czy to znaczy, że mężczyzna nie kocha lub nie potrafi okazać swojej miłości? Ależ kocha, tylko wyraża to nie zawsze w zrozumiały dla ciebie sposób.

Symbolika mężczyzn

Niesienie pomocy - to typowy symbol męskiej miłości. Każdy mężczyzna chciałby być postrzegany jako bohater, więc najlepiej czułby się jako twój wybawiciel z jakiejś opresji. Twój mężczyzna wyraża miłość poprzez np. naprawę samochodu czy miksera.

Pomaganie - mężczyzna rozumie je jako spore poświęcenie. Jest to poważny wyraz jego stosunku do ciebie. Jeśli więc sam z siebie bierze się np. za zmywanie naczyń lub deklaruje pomoc przy sprzątaniu, możesz być pewna jego uczuć! Także jego reakcje na twoje prośby o pomoc pokazują siłę miłości. Gdy poprosisz kochającego cię mężczyznę o pomoc - nigdy ci nie odmówi.

Obrazy w jego wyobraźni - są przejawem siły męskich uczuć. Kiedy on deklaruje ci gotowość bycia ojcem twoich dzieci, to możesz być pewna, że myśli o tobie poważnie. Nawet jeśli są to sprawy mniejszej wagi, jak wspólny wyjazd czy wspólna inwestycja - są one oznaką męskiej miłości.

Zasięganie twojej opinii - jest wyrazem nie tylko miłości, ale i szacunku z jego strony. Gdy on pyta cię o zdanie, doceń to i choćbyś uważała, że to głupie, albo kompletnie się na tym nie znasz - wyraź swoje zainteresowanie. Zawsze możesz dopytać go o szczegóły, dodatkowe informacje, co z pewnością wzbudzi jego zachwyt. Zanim więc po raz kolejny spytasz swego partnera: "Kochasz mnie?", zwróć uwagę, czy i co dla ciebie lub z myślą o tobie robi oraz jak mówi o waszej wspólnej przyszłości. Być może poczujesz się wreszcie kochana.

Rewia
Dowiedz się więcej na temat: uczucia | relacje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje