Tego nie rób po kłótni z partnerem. Oto kilka przykładów
Wbrew pozorom idealne związki nie istnieją, a kłótnie wcale nie oznaczają rychłego końca. Mimo to wiążą się one z emocjami, pod których wpływem można łatwo popełnić błąd. Oto kilka rzeczy, których nie powinno się robić po kłótni z partnerem.
Po kłótni zazwyczaj pada słowo "przepraszam" z ust osoby, która skrzywdziła swoją drugą połówkę. Wbrew pozorom to za mało. Chcąc przeprosić, najlepiej przyznać się do błędu i podkreślić, za co dokładnie przepraszamy. Ponadto warto zaznaczyć, że w przyszłości się to więcej nie powtórzy. Dzięki takiemu szczeremu wyznaniu można łatwiej naprawić relację.
Kłótnia w związku nie jest czymś przyjemnym. Warto jednak pamiętać, by nie uciekać przed przyznaniem się do winy i nie szukać wymówek dla swojego zachowania. Ponadto często kłótnie nie kończą się po jednej rozmowie. Nawet po kilku dniach jest wyczuwalne napięcie, a problemy nadal się nawarstwiają. Zdecydowanie nie powinno się odkładać poważnych rozmów na później.
Oprócz tego dość częstym zachowaniem jest tzw. strzelanie focha, milczenie lub po prostu wychodzenie z pomieszczenia. Wiadomo, że kłótnia z bliską osobą oznacza silne emocje, jednak nie należy pod ich wpływem tak reagować. Warto dać do zrozumienia drugiej połówce, że potrzebujemy czasu na ochłonięcie.
Dość często pary stawiają na seks na zgodę. Oczywiście to nic złego, pod warunkiem, że dwie osoby tego właśnie chcą. Trzeba jednak mieć na uwadze, że wcześniejsza kłótnia może niektórym odebrać chęć na zbliżenie. Warto więc jasno zakomunikować partnerowi, że nie mamy ochoty na seks. Należy jednak zrobić to dość delikatnie, by nie zranić jego uczuć.
Inną rzeczą, której nie powinno się robić zaraz po kłótni, jest dzwonienie do byłego partnera. Zrobienie na złość ukochanej osobie wcale nie przyniesie niczego dobrego, a zamiast rozwiązać problem, tylko go pogłębi.