"Na zdrowie": Awokado, czyli smaczliwka wdzięczna

Awokado to inaczej smaczliwka wdzięczna. Nazwa smaczna szczególnie dla tych, którzy kochają awokado, a wdzięczna pewnie dlatego, że z wdziękiem rozprawia się ze złym cholesterolem i obniża ciśnienie.
Owoc ten znany jest od ponad 7 tysięcy lat i nieprzerwanie gości na naszych stołach. Oznacza to, ni mniej, ni więcej, że awokado broni się nie tylko smakiem, ale i jest zdrowe! Do tego świetnie komponuje się z innymi produktami, chociażby z ryżem w sushi, czy z pomidorem w guacamole.
Awokado zawiera bogactwo witamin: C (8mg), E (1,30 mg) i A (0,007 mg) znanych jako witaminy młodości, które pozwalają nam zatrzymać czas i zadbać o piękny wygląd. Witaminy z grupy B (B1, B2, B3, B6, B12) niezbędne do wykorzystania energii z pożywienia. Dbają one o prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego i pozwalają utrzymać w dobrej kondycji skórę i błony śluzowe. Do tego makro, (fosfor 41 mg, wapń 11 mg, magnez, 39 mg, potas 600 mg, sód 10 mg) mikroelementy (jód 0,002 mg, żelazo 1 mg, miedź 0,18 mg, cynk, 04 mg, mangan 0,19 mg) i 14 aminokwasów. Jak widzicie - samo zdrowie!
Najlepsze tematy