Jak obchodzi się walentynki w innych krajach?

Walentynki to święto miłości. Zakochani wręczają sobie prezenty, spędzają wspólnie romantyczne chwile i cieszą się swoim towarzystwem. Czy wszędzie obchody wyglądają tak samo?

Korea Południowa
123RF/PICSEL

Jak obchodzi się walentynki w innych krajach?

Włochy

Zdecydowanie najhuczniejsze obchody święta zakochanych odbywają się w Neapolu. Walentynki zbiegają się tam z karnawałem, paradami, koncertami, na których śpiewa się słynne serenady i festiwalowym jedzeniem. Niektóre z restauracji na ten szczególny czas lasagne bolognese – typową dla bolończyków potrawę. W galerii Umberto I odbywają się również pokazy tańca. Wirujący na marmurowych płytach artyści to nie lada atrakcja dla turystów odwiedzających Neapol w lutym.

Z Neapolu pochodzą także dwie słynne serenady, które są synonimem miłości i romansu – „O sole mio” i „O surdato ‘nnammurato”.
Pierwsza z nich powstała w niezwykłych okolicznościach. Tekst napisał dziennikarz Giobanni Capurro. Zawarte w liście wyznanie miłości miało trafić do Donny Ninie Arcoleo. Natomiast muzykę do pięknych słów miłości skomponował Eduardo di Capua. Podobno pierwsze nuty urodziły się w głowie twórcy, gdy ten obserwował neapolitańskie słońce, zachodzące za spokojną taflę wody Morza Tyrreńskiego. Kto by pomyślał, że zwykły list do ukochanej może się stać jedną z najbardziej rozpoznawalnych piosenek o miłości.

Prawdziwym miastem miłości – bo miejscem patronatu świętego Walentego jest Terni. Walentynki obchodzi się tu piątego lutego. Co roku odbywa się z tej okazji parada pochodni, a zakochani obdarowują się kwiatami i ogromną ilością słodyczy.
Japonia 

Obchody walentynek w kraju kwitnącej wiśni składają się z wielu ciekawych tradycji. Większość z nich do złudzenia przypominają te koreańskie. To kobiety wręczają mężczyznom słodycze! Zarówno w Korei, jak i Japonii ów zwyczaj ma zastąpić zachodnie pojmowanie święta zakochanych i komercjalizacja.
Mieszkańcy Filipin co roku pobijają 14 lutego rekord masowych pocałunków. Za stworzenie takiej tradycji jest odpowiedzialny rząd Filipin i pewna firma produkująca pastę do zębów. Pierwsze wydarzenie odbyło się w 2004 roku. Podczas wydarzenia pary zbierają się o północy w galerii handlowej i w jednym momencie zaczynają obdarowywać się pocałunkami.
+7
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas