„Poland the heart of Europe” - nowa wystawa na EXPO 2020

W pawilonie polskim na Expo 2020 w Dubaju widzowie poznają wystawę opowiadającą o osiągnięciach polskiej medycyny – zarówno z przeszłości, jak i z teraźniejszości.

article cover
materiały prasowe

„Poland the heart of Europe” - nowa wystawa na EXPO 2020

Temat medycyny w polskim pawilonie na EXPO w Dubaju pojawił się nie bez przyczyny. Dziś bowiem coraz większą grupę zagranicznych studentów na polskich uczelniach medycznych i technicznych stanowią studenci z krajów arabskich. Wystarczy przytoczyć liczby: spośród ponad 2,3 tys. studentów pochodzenia arabskiego ponad 670 osób studiuje nauki medyczne.
Warto dodać, że wystawa wpisała się w program zakończonego właśnie Tygodniowa Nauki Polskiej na EXPO 2020 w Dubaju. W ramach wydarzenia odbyły się też m.in. pokazy przygotowane przez Centrum Nauki Kopernik, spotkanie z dr. Tomaszem Rożkiem i prezentacja jego gry „Academy of Super Heroes”, warsztaty dla dzieci oraz koncerty. Wydarzenie cieszyło się sporym powodzeniem: pawilon w Dniu Nauki Polskiej odwiedziło aż 15 tysięcy osób z całego świata. Wydarzenia całego tygodnia zaś, przyciągnęły ok. 70 tys. widzów.
Wystawa „Poland the heart of Europe” to multimedialny pokaz przedstawiający dzieje medycyny na ziemiach polskich i wkład naszych naukowców i lekarzy w medycynę światową. Prezentacja podzielona została na sześć obszarów tematycznych: mózg i narządy zmysłów, nowotwory i immunologia, choroby serca i naczyń, chirurgia i przeszczepy narządów, choroby zakaźne oraz medycyna dziecięca.
- W dzisiejszym świecie, dotkniętym pandemią koronawirusa, temat naszej wystawy jest szczególnie istotny. Pokazuje nie tylko wkład naszych naukowców i lekarzy w rozwój światowej medycyny, ale także wagę międzynarodowej współpracy i wymiany naukowych doświadczeń. To właśnie dlatego akcentem zamykającym naszą prezentację jest temat sieciowania uczelniami, ośrodków naukowych i jednostek badawczych – tłumaczy dr Grażyna Żebrowska, dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej.
+2
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas