108 powitań słońca

24 i 25 sierpnia zapraszamy na I Górski Maraton Jogi. Organizatorami są portal joga-joga.pl – najstarszy i największy polski portal internetowy poświęcony jodze oraz kompleks turystyczny Dwie Doliny Muszyna-Wierchomla Sp. z o. o.

Celem maratonu jest propagowanie zdrowego trybu życia
Celem maratonu jest propagowanie zdrowego trybu życiamateriały prasowe

To pierwsze takie wydarzenie w Polsce, ale na świecie Maratony Jogi (Yogathony) z roku na rok przyciągają coraz więcej uczestników. Są organizowane zarówno w wielkich miastach, jak i w otoczeniu natury. To część wielkiego światowego nurtu zainteresowania zdrowym stylem życia i równowagą emocjonalną. Zazwyczaj jest to też niezwykłe widowisko - im więcej uczestników, tym bardziej spektakularny efekt.

O maratonie

Maraton Jogi ma być wydarzeniem cyklicznym, powtarzanym co roku. Górski Maraton Jogi jest zarówno pierwszym wydarzeniem z cyklu i pierwszym maratonem jogi w Polsce. Ma on charakter otwarty, uczestnikami mogą być zarówno osoby praktykujące jogę jak i zupełnie początkujące.

Program i nagrody

24 sierpnia - przygotowanie pod okiem doświadczonych nauczycieli szkół partnerskich.

25 sierpnia - maraton zacznie się po południu. Uczestnicy wykonają 108 powtórzeń klasycznej sekwencji prostych pozycji jogi. Chętni będą kontynuować ćwiczenia, aż do wyłonienia najwytrwalszych uczestników.

Nagrody:

- I miejsce - dwutygodniowy wyjazd do Indii (Goa),

- II miejsce - tygodniowy turnus z jogą w Wierchomli,

- III miejsce - profesjonalny zestaw jogina (mata, plecak i pomoce do ćwiczeń).

- dla każdego uczestnika: multimedialny podręcznik do samodzielnej praktyki jogi (DVD),

Wyróżnienia: upominki od sponsorów (kosmetyki, porady dietetyczne, kupony zakupowe itp.) w różnych kategoriach: dla najwytrwalszych, dla najstarszych, za siłę walki, za styl itp.

Dla kogo?

Dla każdego - wystarczy krótkie przygotowanie, które bezpłatnie zapewniamy. Ale nie zabraknie też osób regularnie ćwiczących jogę. Dla aktywnych - dla osób aktywnych fizycznie (biegaczy, rowerzystów, miłośników trekkingu), które podejmą przygodę poznania czegoś innego. Dla kobiet - o ile np. w maratonach biegowych uczestnictwo kobiet nie przekracza zazwyczaj 10%, tak w przypadku jogi (warsztaty, zajęcia codzienne, konwencje jogi) kobiety stanowią około 80%.

Więcej informacji na: joga-joga.pl

materiały prasowe
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas