Reklama

Co robić, gdy odmrozisz dłonie i nos

​Po przyjściu do domu rozgrzej się. Wypij ciepły, ale nie gorący napój, np. herbatę z miodem i cytryną. Następnie owiń dłonie w ogrzany ręcznik lub mocz je 10 minut w letniej wodzie. Do nosa przyłóż ciepły ręcznik. Przez następne dni stosuj którąś z poniższych kuracji. Przyspieszą gojenie skóry i zmniejszą obrzęk.

Woda selerowa

Dokładnie umyj dużego selera i gotuj go przez godzinę w litrze wody. Następnie wyjmij, a wodę użyj do wykonania kuracji. Po prostu mocz w niej odmrożone dłonie 2-3 razy dziennie. Gdy mróz zaczerwienił ci nos, możesz przyłożyć do niego na 30 minut gazę nasączoną ciepłą wodą selerową. Powtarzaj 5-6 razy w ciągu dnia. 

Maść jabłkowa

Zetrzyj jabłko na najdrobniejszej tarce jarzynowej i połącz je z łyżką masła lub śmietany. Taką maść, która nie powinna być ani za gęsta ani za rzadka, nałóż na 20 minut na odmrożoną skórę i zmyj letnią wodą. Kurację wykonuj 3-4 razy dziennie. 

Reklama

Sok z cytryny

Pokrój cytrynę na grube plastry lub wyciśnij z niej sok. Wetrzyj w miejsca odmrożeń. Kurację wykonuj 2-3 razy dziennie. Nie stosuj tej metody, jeśli skóra jest popękana. 

Sok z cebuli

Posiekaj drobno cebulę, wyciśnij z niej sok, zamocz w nim wacik kosmetyczny i wetrzyj w miejsca odmrożeń. Nie stosuj na popękaną skórę! 

Sok z ziemniaków

Obierz ziemniaka i zetrzyj go na drobnej tarce. Wyciśnij z niego sok. Nasącz nim gazę i przykładaj 10 minut, najlepiej 3-4 razy dziennie. Możesz też przykładać plasterki ziemniaka.

Zobacz także:


Rewia
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy