Reklama

Reklama

Ćwiczenia na kręgosłup po długim siedzeniu

Te ćwiczenia warto wykonywać codziennie, gdy zbyt dużo czasu w ciągu dnia spędzasz w pozycji siedzącej.

Pomogą rozciągnąć i rozluźnić przykurczone mięśnie przykręgosłupowe. Zanim zaczniesz gimnastykę, przeciągnij się i zrób kilka krążeń biodrami w jedną i w drugą stronę. Niech to będzie wstęp do dalszych ćwiczeń.

 Ćwiczenie 1. Usiądź prosto na krześle, ale nie dosuwaj pośladków do oparcia. Następnie bardzo powoli pochyl tułów. Ręce wysuń do przodu, starając się dotknąć palcami do podłogi. Utrzymaj tę pozycję przez 5 sekund. Bardzo powoli wyprostuj tułów kręg po kręgu. Zrób chwilę przerwy i powtórz ćwiczenie jeszcze 4 razy.

Reklama

Ćwiczenie 2. Połóż się na podłodze. Napnij mięśnie, tak by dolne partie pleców przylegały do podłoża. Wyprostuj nogi, a ręce wyciągnij za głowę. Nabierz powietrza i na wydechu próbuj rozciągnąć całe ciało - od palców stóp po palce rąk (tak jakby ktoś ciągnął Cię za ręce i nogi). Policz do 5 i rozluźnij się. Powtórz jeszcze 2-3 razy.

 Ćwiczenie 3. Usiądź w siadzie klęcznym na piętach, z lekko rozsuniętymi kolanami. Połóż tułów na nogach, wyciągnij ręce przed siebie jak najdalej możesz. Nie odrywaj pośladków od pięt. Oddychaj równomiernie. Pozostań w tej pozycji  15-20 sekund.

Ćwiczenie 4. Stań w rozkroku i lekko ugnij nogi. Wciągnij brzuch i wyciągnij przed siebie splecione ręce. Wyobraź sobie, że ktoś ciągnie Cię za ręce. Głowę schowaj między ramionami, a wzrok skieruj na podłogę. Pozostań w tej pozycji 5 sekund. Nie napinaj karku i nie przyciągaj go do piersi. Powtórz jeszcze 3-4 razy.

Rewia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy