Reklama

Czekolada nie dla wszystkich. Kto powinien jej unikać?

Czekolada to drobna przyjemność, na którą od czasu do czasu sobie pozwalamy. Niektórzy jednak nie mogą się jej oprzeć i regularnie zajadają się słodyczami z jej dodatkiem. Nie należy jednak z nią przesadzać, bo można sobie poważnie zaszkodzić!

Prawdopodobnie każdy z nas próbował kiedyś czekolady i dobrze wie, że niełatwo jest sobie jej odmówić, gdy mamy ochotę na coś słodkiego. Oczywiście zdrową alternatywą są owoce, ale nie zawsze decydujemy się na taki zamiennik. 

Czasami po prostu mamy ochotę na słodycze, a czekolada ma przecież wiele zalet na czele z dużą zawartością magnezu, który jest nam potrzebny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Potrzebuje go nasz układ nerwowy, mięśnie, a nawet serce. 

Czekolada zawiera też fenylotylaminę, dzięki czemu po jej spożyciu może nam się poprawić humor. Warto zatem od czasu do czasu po nią sięgnąć, ale są osoby, które powinny trzymać się od niej z daleka. Jeżeli masz alergię na kakao albo mleko lub nietolerancję laktozy, albo cierpisz na uzależnienie od czekolady, to lepiej nie przechodź obok działu ze słodyczami w sklepie. 

Reklama

Okres świąteczny to czas, w którym odmówienie sobie słodyczy jest szczególnie trudne. Nie powinniśmy jednak przesadzać, zwłaszcza jeżeli mamy nadwagę, skłonności do problemów z cerą lub wiemy, że po prostu czekolada nam nie służy. 

Zobacz także:


Styl.pl
Dowiedz się więcej na temat: czekolada | właściwości | zdrowie
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama