Reklama

Czy da się zatrzymać proces siwienia? Porady i tricki dla mężczyzn

Siwienie włosów, zwłaszcza jeśli występuje przedwcześnie, może stać się przyczyną kompleksów. Nie mamy wpływu na to, kiedy z naszych włosów zacznie ubywać melaniny – barwnika odpowiedzialnego za pigmentację włosów. Możemy jednak walczyć ze skutkiem. Jak radzić sobie z siwymi pasmami?

Materiał promocyjny

Przeważnie pierwsze siwe włosy pojawiają się między 35 a 40 rokiem życia, choć niektórzy zmagają się z nimi jeszcze wcześniej, nawet po 20 roku życia - mówimy wtedy o przedwczesnym siwieniu, spowodowanym czynnikami genetycznymi. I to właśnie ono sprawia mężczyznom najwięcej problemów.

Nie ma wątpliwości - siwe włosy dodają nam lat - potwierdzają to badania brytyjskich uczonych z kliniki transplantacji włosów Crown Clinic w Manchesterze. Badacze przeprowadzili ankietę z udziałem tysiąca osób, którym pokazano zdjęcia 10 mężczyzn o siwych włosach oraz wersje tych samych fotografii, na których włosy miały dawny kolor. Uczestnicy badania uznali, że siwe włosy postarzają panów średnio o 3 lata. Na szczęście rozwiązań tego problemu jest parę.

Reklama

Farbowanie włosów

Zaletą farbowania jest natychmiastowy efekt. To rozwiązanie dla mężczyzn, którzy nie chcą czekać. Niemniej jednak dobranie odcienia, który będzie odpowiadał naszemu naturalnemu kolorowi włosów, może być bardzo trudne. Krótko mówiąc - osiągnięcie naturalnego efektu w tym przypadku jest raczej niemożliwe. Wadą tego rozwiązania jest także konieczność częstego powtarzania tego dość kłopotliwego zabiegu. Farba jedynie przykrywa problem z siwizną, dlatego, gdy tylko pojawią się odrosty, musimy sięgnąć po nią ponownie.

Szampon przyciemniający włosy

W drogeriach znajdziemy również kosmetyki, które stopniowo przyciemniają włosy, dając naturalny efekt. Właśnie na polskim rynku pojawił się produkt z rewolucyjną technologią dla tych, którzy chcą pozbyć się siwych włosów w niezauważalny sposób. Mowa o Alpecin Grey Attack!, szamponie, który stopniowo przyciemnia siwe włosy. Produkt sprawia, że nabierają one koloru - efekt jest naturalny, niezauważalny dla innych i tańszy niż wizyta u fryzjera, a do tego znacznie mniej czasochłonny niż koloryzacja czy farbowanie w domu. Dodatkowo zapobiega wypadaniu włosów dzięki kompleksowi kofeiny.

- Substancja czynna zawarta w Alpecin Grey Attack oparta jest na naturalnych procesach powstawania koloru włosów. Aktywny składnik 5,6-dihydroksyindol (DHI) jest prekursorem naturalnego pigmentu włosów (eumelaniny). Kiedy po nałożeniu produktu naturalny prekursor koloru wnika do wnętrza włosa, w kontakcie z tlenem atmosferycznym tworzy duże łańcuchy barwnika, analogiczne do czarnej eumelaniny. Mówiąc najprościej, składnik aktywny wchodzi w reakcję z tlenem z powietrza, tworząc z czasem kolorowy pigment. Przy regularnym stosowaniu gromadzi się coraz więcej barwnika i tworzy się trwały kolor włosów - tłumaczy działanie szamponu jego twórca, dr Erik Schulze zur Wiesche, Head of Research and Development w grupie Dr Wolff.

A więc w przeciwieństwie do farb do włosów, szampon marki Alpecin nadaje naturalny kolor. Używamy go jako zamiennik zwykłego szamponu, a gdy włosy osiągną wystarczająco ciemny kolor, możemy zmniejszyć częstotliwość aplikacji. Pierwsze rezultaty stosowania szamponu widoczne są już po dwóch do czterech tygodniach codziennego stosowania. Intensywność koloru można samodzielnie kontrolować, regulując czas i częstotliwość aplikacji.

Od teraz ciemniejsze i mocniejsze włosy! Warto również zaznaczyć, że Alpecin Grey Attack jest nie tylko szamponem, który walczy z siwieniem włosów. To produkt, który w przeciwieństwie do farb, nie niszczy włosów, a wręcz poprawia ich kondycję:

Trzy w jednym? Czemu by nie spróbować! Szczególnie jeśli efekt - jak obiecuje producent - jest trwały i wygląda naturalnie.

Sprawdź sam!

Materiał promocyjny

Advertisement
materiał promocyjny
.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy