Czyraki pokonaj domowymi sposobami

Najczęściej wywołują je bakterie gronkowca obecne na skórze. Spośród gronkowców największy udział w tworzeniu czyraków ma gronkowiec złocisty. Bakteria upodobała sobie meszki włosowe. To środowisko, w którym czuje się najlepiej. Atakując powodując zapalenie tkanki łącznej. Jak pozbyć się dolegliwości w pierwszym stadium choroby?

 Wykonuj zabieg  trzy razy dziennie
Wykonuj zabieg trzy razy dziennie123RF/PICSEL

Okład z cebuli 

Jedną średniej wielkości cebulę i 3 ząbki czosnku obierz z łupin i drobno posiekaj. Następnie przetrzyj przez sito, aby powstała papka. Namocz kawałek gazy lub bawełnianej ściereczki w soku, wyłóż na nie cebulowo-czosnkową papkę i przyłóż do czyraka. Pozostaw okład na ok. 20 minut. Wykonuj ten zabieg 3 razy dziennie.

 Nakładaj pastę 3–4 razy dziennie. Dzięki niej czyrak powinien wyschnąć i zniknąć
Nakładaj pastę 3–4 razy dziennie. Dzięki niej czyrak powinien wyschnąć i zniknąć123RF/PICSEL

Pasta kukurydziana 

Do małego garnuszka wlej ¾ szklanki wody. Gdy zacznie wrzeć, dosyp do niej pół szklanki mąki kukurydzianej. Uwaga! Mąki musi być tyle, by powstała gęsta papka. Jeszcze ciepłą pastę nałóż na czyraka (powinna być grubsza warstwa). Przykryj gazą i ręcznikiem. Pozostaw na 30 minut. Nakładaj pastę 3-4 razy dziennie. Dzięki niej czyrak powinien wyschnąć i zniknąć.

Krem z drożdży

Łyżkę drożdży wymieszaj z łyżką miodu oraz łyżką mąki pszennej. Powinnaś uzyskać masę o jednolitej konsystencji. Gotowy krem nałóż wieczorem na czyraka i zabezpiecz plastrem. Pozostaw na całą noc.

Zobacz także: 

Rewia
Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas