Reklama

Reklama

Dieta wolumetryczna

​Zwolennicy diety wolumetrycznej przekonują, że w przeciwieństwie do innych programów odchudzających ten jest niezawodny. Jego zaletą jest to, że możesz jeść do woli! Nie będziesz więc odczuwać głodu. W czym w takim razie tkwi jej tajemnica? Podstawową sprawą jest specjalny dobór pokarmów. Aż 75% każdego z nich musi stanowić woda, a zapewniają to głównie warzywa i owoce. Dietę stosuj do trzech tygodni,a schudniesz nawet 3 kg. W trzecim tygodniu włącz nasiona i pestki.

1. To jedz do woli

Możesz spożywać dużo odtłuszczonego mleka i jogurtu, a także niskokaloryczne warzywa, np. pomidory, ogórki, paprykę, sałatę, brokuły. Ponadto - cytrusy i jabłka. 

2. W mniejszych ilościach

Do posiłków dodawaj olej, oliwę. Jedz chudy drób i ryby, a ponadto ziemniaki, rośliny strączkowe i kukurydzę. Dozwolone są też banany, np. na drugie śniadanie. 

3. Ogranicz do minimum

Małe ilości twardych serów możesz wprawdzie spożywać, ale nie codziennie. To samo dotyczy białego chleba i bułek, a także wieprzowego mięsa i wędlin.

4. Tego jeść nie wolno

W grupie zakazanych produktów znajdują się ciastka, chipsy, słone paluszki, wszelkie batoniki, a ponadto masło i smalec. Powinnaś też odstawić cukier. 

Zobacz także:

Reklama

Na Żywo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy